Restauracje przyjazne dzieciom

Bistro Praska – fajne miejsce na upalne lato :)

Do Bistro Praska trafiliśmy po Waszych poleceniach i z góry dziękujemy, bo odkryliśmy fajną knajpkę, wręcz idealną na obiad w upalne lato!

Fajna, niepozorna, osiedlowa restauracja na obiad z dziećmi

Właśnie tak! Bisto Praska nie jest zbyt duże w środku, ale za to nadrabia miejscem w ogródku i placem zabaw. Wystrój jest bardzo przyjemny. Obsługa jest bardzo miła. Panie kelnerki nawet przypilnowały mi dzieci, kiedy korzystałam z toalety. Choć miały pomoc w postaci kotka, który drzemał na jednym z krzeseł. Tak, Bistro Praska jest bardzo przychylne zwierzakom. Przy wejściu stały miseczki z wodą dla czworonogów. Widać, że knajpka prowadzona jest z pasją i wielką uwagę przykładają do relacji z klientem.

Plac zabaw na piasku

Za to ta knajpka ma ogromnego plusa! Moich dzieci nie było! Do tego całość placu zabaw w Bistro Praska jest na piasku, a w wielkiej skrzyni jest mnóstwo zabawek do grzebania i zabaw w piachu. Dzieci mają tu konstrukcję ze zjeżdżalnią i huśtawkami! A co fajne, wysokość huśtawek można regulować. Bardzo mi się to spodobało, bo Jagoda od jakiegoś czasu sama się już umie huśtać bez asysty mamy. Jest też urocza mała kanapa dla dzieci oraz huśtawka do bujania we dwójkę. Jak ja się cieszę, że Piti już jest coraz starszy i dzieciaki zaczynają się bawić razem!

Wakacyjny klimat Bistro Praska

Mnie Bistro Praska przypomniała trochę wakacje. Są tu hamaki, fajna strefa na tarasie z baldachimem, a nawet stoliki ustawione na piasku. 😍 Czuć wakacyjny klimat. Szczególnie gdy można przy stoliku zdjąć buty, usiąść na pufach z poduchami i poczuć się jak w nadmorskiej knajpce. A to wszystko praktycznie w centrum miasta!

Co tu można zjeść?

Ogólnie kuchnia polsko-włoska. My w Bistro Praska zamówiliśmy pyszny krem z pomidorów, bo to chyba ukochana zupa wszystkich dzieci! Ja wzięłam jeszcze kopytka z zielonymi warzywami na ewentualność nietrafienia w gusta z pomidorową. Wszystko pyszne! Czytałam, że dają tu także pyszną prawdziwie włoską pizzę na cienkim cieście, ale tego nie sprawdzaliśmy niestety, nad czym ubolewają moje dzieciaki.

Ugododnienia dla dzieci

Dla dzieci jest specjalne menu – patrz zdjęcie poniżej. 👇 Duże porcje w rozsądnych cenach. Są też oczywiście krzesełka do karmienia. Mały minus, że w toaletach nie ma akcesoriów dla dzieci ani przewijaka.

Gdzie znajduje się Bistro Praska?

Jak nazwa by wskazywała przy ulicy Praskiej, ale nie – dokładny adres to: ul. Pietrusińskiego 2. Jest to na Dębnikach, tuż obok Mostu Zwierzynieckiego. Na mapie poniżej 👇 zaznaczamy dokładną lokalizację, bo lokal jest troszkę schowany za drzewami i parkingiem, i z ul. Praskiej nie zbyt jest widoczny. Przed restauracją jest oczywiście parking. Współrzędne GPS: 50.046227, 19.911210.


Dojazd komunikacją miejską – z Rynku Dębnickiego dojeżdżają tam autobusy linii 112, 162, 412, z Ronda Grunwaldzkiego autobus linii 101. Wysiąść należy na przystanku Zielińskiego.

Więcej o restauracji Bistro Praska, menu, ofertach zorganizowania imprez znajdziecie na ich stronie internetowej: https://bistropraska.pl/ oraz FB. Polecamy śledzić. 😀

Nam się bardzo tu podobało! Choć może też dlatego, że byliśmy jedynymi z niewielu gości o godzinie 12 w ciągu tygodnia. Więc jeśli szukacie ustronnego miejsca, na obiad, bądź kawkę z koleżanką w towarzystwie oczywiście Waszych pociech, to jest to super miejsce. Do tego ja mam duży sentyment do ul. Praskiej, gdyż to tu mieszkałam gdy przyjechałam na studia! Będziemy tu zaglądać częściej, na pewno!


Podpowiemy Wam jeszcze, że można zaplanować sobie w tym rejonie, oprócz Bistro Praska bardzo aktywnie dzień z dziećmi. Bowiem nie daleko są Wioski Świata, które ostatnio opisaliśmy, oraz jest stąd blisko nad Wisłę. Można też iść na spacer do parku z placem zabaw, którego dokładny opis pojawi się na dniach. 🙂 Po więcej inspiracji na spędzenie czasu z dziećmi w Krakowie zapraszamy oczywiście na bloga – zakładki NA SPACER, PLACE ZABAW, RESTAURACJE PRZYJAZNE DZIECIOM.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!