Restauracje przyjazne dzieciom

Aldente – osiedlowa pizzeria z wielkim „małpim gajem” i kącikiem zabaw

Z zewnątrz niepozorna, osiedlowa pizzeria na os. Kozłówek. W środku lokal można by powiedzieć – jakich sporo na krakowskich osiedlach. Ale, ale! Wchodząc dalej – raj, dosłownie raj dla dzieci, czyli duży małpi gaj oraz kącik zabaw dla dzieci. Według nas pizzeria Aldente wygrywa właśnie tym kącikiem zabaw dla dzieci. My rodzice, tu dosłownie dzieci nie mieliśmy przez 2 godziny! Jedyne co, to przybiegały na szybko do stolika po łyk kompotu i gnały bawić się dalej. I wiadomo – na jedzenie też czasu nie było. 🤣

„Małpi gaj” to istne szaleństwo!

Jak na przestrzeń, jaka jest tu w lokalu pizzerii Aldente, to konstrukcja małpiego gaju jest naprawdę duża. W środku są dwa poziomy. Jest zjeżdżalnia do kolorowych kulek. Jakby inaczej być mogło, dzieci pomiędzy górą, a dołem urządzały sobie wyścigi, które kończyły się na zjeździe. I one tak w kółko ganiały. Nie wiemy, skąd czerpały siły – naprawdę! Zabawy tutaj miały jak w bawialni! Jedyne, do czego się możemy przyczepić, i w sumie przeprosić (!!) innych gości, to to, że robiły dużo hałasu! Ale pizzeria oferuje także stoliki na zewnątrz, więc nie martwcie się można tego hałasu też uniknąć.

Kącik zabaw z innymi zabawkami

Poza wspomnianym małpim gajem jest tu również kącik z zabawkami dla dzieciaków. Nasze pociechy pomimo atrakcji kulek i zjeżdżalni na chwilę odpoczynku od szaleństw chętnie i tutaj się bawiły. A co tu znajdziemy? Jest mini basenik z kulkami i zjeżdżalnią. Ale znajdują się tu także kuchnia, stolik z kredkami, książki oraz wiele innych zabawek, które ciężko spisać.

Pizzeria Aldente – co tu można zjeść?

Restauracja Aldente to głównie pizzeria, także króluje tu pizza! Polecamy, naprawdę jest bardzo, bardzo dobra! Do tego jest spory wybór burgerów, dań obiadowych, sałatek i menu dnia. Jedzenie było pyszne. Szczerze mówiąc, po osiedlowej knajpce z pizzą nie spodziewaliśmy się, że dania obiadowe będą tak dobre. Na deser jest codziennie inne ciasto dnia. Trafiliśmy na sernik i powiem Wam, że miodzio! Dawno tak dobrego nie jadłam. Aha i zamówicie tu pyszny, domowy kompot – nasze pociechy wypiły go aż dwa dzbanki! Aha i musimy zaznaczyć, że nie ma tu specjalnego menu dla dzieci – ale które z maluchów nie lubi pizzy albo makaronu!

Udogodnienia

Oczywiście dostępne są dla małych dzieci krzesełka do karmienia. Nasze starszaki już takich nie potrzebują, ale dajemy znać, że są. W toalecie niestety brak przewijaka dla niemowląt, jest natomiast nakładka na toaletę. Ale co jest tu zbawienne przy upałach – jest klimatyzacja w lokalu!

Godziny otwarcia pizzerii Aldente:

Codziennie od godziny 10 do 21.

Gdzie znajduję się Aldente, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: Aldente Bistro, ul. Spółdzielców 3, 30-682 Kraków – os. Kozłówek. Na mapie poniżej zaznaczamy lokalizację. 👇


🅿️ Parking ogólnodostępny przy ulicy i w zatoczkach ul. Spółdzielców i ul. Na Kozłówek.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Dauna lub z drugiej strony Wlotowa.

Lokal zrobił na nas bardzo miłe wrażenie. Małpi gaj w tej pizzerii Aldente naprawdę zasługuje na polecenie. Dzieci mają tu zajęcie na kilka godzin, a rodzice spokojnie mogą posiedzieć i zjeść. Choć ostrzegamy Was przed jedynym – ciężko z tej restauracji wyjść! Dzieci zdecydowanie będą przeciwne opuszczenia tej strefy bawialni.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *