Inne formy spędzania czasu,  Okolice Krakowa

Alpaca Home – piękne alpaki i przyjemne miejsce do odpoczynku

Odwiedziliśmy niedawno bardzo fajne miejsce zaledwie 30 km od Krakowa – Alpaca Home w Krzyszkowicach. Można tu jak nazwa wskazuje zaznać towarzystwa słodkich alpak, ale również spędzić czas w bardzo przyjemnym miejscu, wśród drzew, zieleni, w sielskim klimacie przy drewnianej stodole. Dzieci mają tu również zapewnione atrakcje – plac zabaw, boisko, dużo zabawek podwórkowych, ale też do zabawy w środku.

Alpaca Home – czego możemy się spodziewać w tym miejscu?

Po pierwsze mieszkają tu piękne, przyjazne, mięciutkie i puchate alpaki. Te zwierzęta mają bardzo łagodny charakter, dlatego nadają się idealnie do kontaktu z człowiekiem, szczególnie z dziećmi, ale nie tylko. Są bardzo pomocne przy pracy z dziećmi cierpiącymi na schorzenia układu nerwowego oraz porażeniem mózgowym. W Alpaca Home na dzień dzisiejszy mieszka 7 alpak: Józek, Zenek, Staś, Franek, Ewa, Krzyś i najmłodsza Rózia. Są one podzielone na dwie zagrody – dziewczyny mieszkają razem, chłopcy osobno. Wyjątkiem jest Józek, który jest wysterylizowany i spędza dnie w towarzystwie uroczych pań. 😉 Więcej o mieszkańcach Alpaca Home można poczytać na ich stronie internetowej. (klik tutaj)

Jak wygląda spotkanie z alpakami?

Żeby wejść do zagrody, należy wykupić odpowiedni bilet. W tym momencie najlepiej wcześniej umówić się na konkretną godzinę. Przed wejściem jest krótka prelekcja na temat mieszkających tu alpak. Poznajemy ich imiona i zwyczaje. Oczywiście zostajemy poinstruowani, jak zwierzęta mogą się zachować, gdy do nich wejdziemy, ale również my dostajemy wskazówki jak się z nimi obchodzić, jak karmić i jak głaskać. Pamiętajcie, względy bezpieczeństwa są bardzo istotne, szczególnie jak wchodzimy z dziećmi.

Potem mieliśmy około 20 minut na możliwość wejścia do zagrody i dokarmianie zwierząt i robienie sobie zdjęć. Przed wejściem każdy z nas dostał porcję marchewki, która uwaga zniknęła nam bardzo szybko! Najpierw weszliśmy do zagrody chłopaków, a później dziewczyn i Józka. Dzieci były oczywiście zachwycone. Szkoda wielka, że sam pobyt w zagrodzie i bezpośredni kontakt ze zwierzętami trwał tak krótko.

Istnieje również możliwość wejścia do Alpaca Home bez wizyty w zagrodzie, wtedy bilet jest tańszy. Ale goście nie mają możliwości dokarmiania zwierząt. Według nas bez wejścia i dokarmiania alpak nie ma zbyt sensu tu przyjeżdżać, wejście do zagrody to super zabawa!

Piękna, sielska przestrzeń Alpaca Home

Białe stoliki z niebieskimi obrusami w kratkę, hamaki, leżaki, koce piknikowe, małe ławeczki dla dzieci – to wszystko rozłożone w cieniu drzew na zielonej trawce przed wielką drewnianą stodołą. W środku niej dostępne kolejne stoliki i restauracja. Można tu wypić kawę, zjeść ciasto, a nawet obiad. Polecamy, bo naprawdę było smacznie. A deserki – szarlotka i ciasto marchewkowe wyśmienite!

Dla dzieci – plac zabaw, boisko

Ogród i wnętrze stodoły oczywiście skrywa atrakcje dla dzieci. Jest tu plac zabaw – konstrukcja ze zjeżdżalnią, huśtawkami. Jest też duża piaskownica z zabawkami do piasku. Za stodołą dzieci mają do dyspozycji siatkę do gry w lotki oraz bramki do gry w piłkę. Nasze chłopaki tu oczywiście szalały. W koszu pod drzewem są do dyspozycji zabawki ogrodowe m.in.: piłki, paletki.

W środku restauracji jest kącik z układankami, grami, książkami, kredkami. My nie korzystaliśmy, bo zabawa na zewnątrz za bardzo pochłonęła nasze dzieci.

Udogodnienia dla małych dzieci

Oczywiście są dostępne krzesełka do karmienia. Obsługa jest bardzo przyjaźnie nastawiona do małych gości. W toalecie jest wygodny przewijak – testowaliśmy. 😀 Do umywalki w łazience jest też podstawka, żeby dosięgały łatwo dzieciaki.

Cennik:

Bilet wstępu wraz z wizytą w zagrodzie:

  • Osoba dorosła – 30 zł,
  • Dzieci do 15 lat – 15 zł,
  • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie.

Cena obejmuje: prelekcję, wejście do zagrody, dokarmianie, dostęp do strefy rekreacji.

Bilet bez wizyty w zagrodzie:

  • Osoba dorosła – 15 zł,
  • Dzieci do 15 lat – 8 zł,
  • Dzieci do 3 lat – wstęp wolny.

Cena zawiera dostęp do strefy rekreacji, nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z alpakami, nie ma możliwości uczestniczenia w prelekcji i dokarmiania zwierząt.

Karta stałego klienta – wyrabiana przy 3 wizycie i upoważni do zniżki – 50% przy kolejnych wizytach.

Śniadania z alpakami – dla dwóch osób – 180 zł, każda kolejna – 90 zł.

Sesja zdjęciowa godzina – 200 zł.

Gdzie znajduje się Alpaca Home?

➡️ Alpaca Home mieści się w Krzyszkowicach 24, 32-445 Krzyszkowice. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


➡️ Z Krakowa dojazd w ok. 30-40 min w zależności z której części miasta.

Godziny otwarcia, ważne informacje

✅ Obecne godziny otwarcia:

  • sobota, niedziela oraz święta: 11:00 -17:00
  • od środy do piątku: 12:30 – 17:00
  • poniedziałek i wtorek – zamknięte

✅ Polecamy śledzić profil na fb – tam zamieszczane są informacje o aktualnych godzinach otwarcia i dostępności – LINK TUTAJ.

✅ Obecnie wizyty trzeba umawiać! Kontakt telefoniczny – 728 134 935 lub na messengerze przez Facebooka.

👉 Niestety spacery z alpakami w dobie covid są niedostępne. A szkoda, ponieważ to wielka przyjemności taki spacer dla małych i dużych. Alpaki to bardzo przyjazne zwierzaki, dlatego zabranie dzieci jest wskazane. Spacer trwał zazwyczaj około godziny, pod okiem opiekuna. Wychodziło się z alpakami poza zagrodę – na łąkę. Mamy nadzieję, że niebawem ta możliwość wróci.

❤️ Możliwość organizacji imprez okolicznościowych Alpaca Home oferuje także możliwość organizacji różnych imprez – urodzin, komunii, chrzcin. Oferta zawsze jest personalizowana i uzgadniana szczegółowo z załogą. Można się także umówić na sesję zdjęciową z alpakami lub śniadanie z alpakami, które przygotowują dla nas w niecodziennych okolicznościach, obok zagrody.

My bardzo fajnie spędziliśmy tu czas. Tak naprawdę nie ma limitu przebywania na terenie Alpaca Home, więc można tu spokojnie spędzić pół dnia. My byliśmy prawie 3 godziny, i jak się domyślać możecie, dzieci wychodzić nie chciały. A samo przebywanie na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, połączone z cudownymi alpakami to fajny pomysł na spędzenie dnia z dziećmi trochę inaczej. Choć lekki niedosyt krótkiego przebywania w zagrodzie mamy, ale też rozumiemy troskę o spokój zwierząt.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *