Inne formy spędzania czasu,  Okolice Krakowa

Farma dyń pod Krakowem – JEdynie w Wawrzeńczycach

Dlaczego tutaj przyjechaliśmy z dziećmi? Co ciekawego można robić na farmie dyń, a dokładniej w gospodarstwie rolnym JEDynie pod Krakowem? Otóż całkiem miło i ciekawie spędzić czas. Są tu wystawione w ładnej aranżacji różnego rodzaju dynie. Od małych, po prawdziwe giganty. Ponadto znajdziecie ławeczki, huśtawki, wóz z sianem, altanę, wielkie bele siana. Co więcej, w wystawionym sklepiku można zakupić wiele odmian tego warzywa! Wow, nawet nie sądziłyśmy, że tyle ich jest! Jest tu naprawdę klimatycznie. To miejsce do odwiedzenia idealne na jesienną porę, trochę tak jak ogród lawendy latem.

JEdynie to prawdziwe gospodarstwo, gdzie można zobaczyć jak uprawia się warzywa

W gospodarstwie JEdynie nie tylko zobaczymy piękne, dyniowe aranżacje przygotowane do zdjęć, ale dalej są najprawdziwsze uprawne pola. Dla dzieci to z pewnością może być super lekcja pokazania, gdzie i jak rosną warzywa. My mamy to szczęście, że u dziadków na podwórku trochę warzyw rośnie i dzieciaki mają szansę zobaczyć, że marchewka wyrasta w ziemi, a pomidory na krzaczku. Tu z pewnością fajnie można dzieciakom wszystko pokazać i objaśnić. Są pachnące grządki z ziołami, ogromne pole, gdzie jeszcze pod liśćmi pochowane są pomarańczowe dynie.

Idąc dalej, znajdziemy pole kukurydzy. Tu warto się zatrzymać i pokazać skąd te ulubione kolby kukurydzy wyrastają. Co więcej, w kukurydzy utworzony jest labirynt, w którym nasze dzieci miały świetną zabawę.

Fajny pomysł na spacer i spędzenie czasu w ciekawym miejscu

Tu oczywiście bez limitu można pospacerować po całym gospodarstwie. Są altanki, ławeczki, ale i można zabrać koc i urządzić piknik na polu. Teren upraw jest naprawdę duży. Da się dojść spacerem aż na stawy – to ok. kilkuset metrów, lekko z górki. Uwaga – zabierzcie kalosze gdy planujecie wybrać się tu po deszczu, bo czasami może być mokro, trochę błota. W stawach dostrzec da się rybki oraz zobaczyć działalność bobrów.

Fajne miejsce na zrobienie zdjęć w jesiennym klimacie

Z tego raczej ucieszą się mamy, bo wiadomo dzieci namówić do zdjęcia, jest ciężko zwłaszcza chłopaków. Ale gdzieś ukradkiem można sobie zrobić na pamiątkę prawdziwie jesienną, rodzinną fotografię.

Cudownym miejscem są zielone tunele ze zwisającymi tykwami! Wyglądają one jak lampiony. Niesamowite to robi wrażenie, nawet na dzieciakach!

Sklepik z pięknymi dynami

Przepiękny! Niezaprzeczalnie tu bez wątpienia można poczuć jesienny klimat. Dynie duże, małe, okrągłe, podłużne, kolorowe, w paski, żółte, białe, zielone – cała gama różności. Niesamowite dynie ozdobne o fikuśnych kształtach. Cudo, aż nie chciało się stamtąd wychodzić. Powinno się tu powiedzieć: „poproszę wszystko!” My oczywiście nakupiliśmy zapas dyni, który starczy nam z pewnością do zimy.

Gdzie dokładnie znajduje się podkrakowska farma dyń? Dojazd, parking?

➡️ Dokładny adres: Wawrzeńczyce 84, 32-125 Wawrzeńczyce. Lokalizację oczywiście pokazujemy na mapie poniżej. 👇


➡️ Z Krakowa dojazd autem w ok. 30-40 min w zależności z której części miasta.

🅿️ Jest przy gospodarstwie nieduży bezpłatny parking.

💜 Otwarte codziennie w godzinach 10 – 18.

❤️ Dobra wiadomość – dynie z gospodarstwa JEdynie można kupić w Krakowie na Targu Pietruszkowym w Podgórzu na ul. Kalwaryjska 9-15.

Cennik:

Wejście płatne – 15 zł. W gratisie do biletu dynia! Niestety dzieci również płacą. My jedynie za dwa najmłodsze bąbelki w pieluszkach nie zapłaciliśmy wstępu.

Czy nam i dzieciom się podobało na farmie dyń pod Krakowem? Jasne! Wróciliśmy do domu z pełnym bagażnikiem dyń! Będziemy robić zupy, nasze ulubione risotto, placuszki. Naszych dzieci do jedzenia dyni nie trzeba przekonywać, ale jak macie małych niejadków to może to jakiś sposób na pokazanie dziecku jak rosną te warzywa i przez zabawę przemycenie nowych smaków. Kupiliśmy też kilka ozdobnych dyń, które dzieci zaniosą do jesiennego kącika do przedszkola, jak i będą zdobić nasze domy. Wszak już niebawem Halloween.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!