Inne formy spędzania czasu,  Na Spacer

Ogród Świateł 2021 – Królewna Śnieżka

Krakowski Ogród Doświadczeń im. S. Lema znów rozświetlił się tysiącami kolorowych światełek, a to za sprawą wystawy czasowej Ogród Świateł – Królewna Śnieżka. Tym razem motywem przewodnim jest ta właśnje słynna baśń braci Grimm. Rok temu tematem była Alicja w Krainie Czarów i jakby nie było, trochę będziemy tu porównywać tę wystawę do zeszłorocznej, bo zdecydowanie widać, że ta jest bardziej dopracowana i lepiej zorganizowana.

Motyw przewodni Królewna Śnieżka

Na początek sam wybór bajki – jak dla nas świetny pomysł. Jednak Alicja w Krainie Czarów jest mniej znaną i popularną aniżeli Królewna Śnieżka, a dla rodziców małych dzieci i ich ogromu pytań ma to duże znaczenie. Rok temu wiele nie wiedzieliśmy i warto było wcześniej sobie tę bajkę przypomnieć. A domyślamy się, że Śnieżkę zna każdy.

Jakie scenki i instalacje tym razem zobaczymy na wystawie Ogród Świateł – Królewna Śnieżka?

Nie wiemy, czy to złudzenie i nie liczyliśmy drobiazgowo każdej scenki, ale w tym roku wydaje się, że ogród świateł jest z większą ilością figur świetlnych oraz oświetlonych drzewek.

Jak można się spodziewać wśród świetlnych figur i inscenizacji zobaczymy m.in.:

 • imponującą bramę wejściową jako wielką księgę,
 • scenkę w lesie, gdy myśliwy mierzy do Śnieżki,
 • bardzo duży domek krasnoludków,
 • kopalnię diamentów i kryształów (tu głowy do góry – brylanty dosłownie nad nami wisiały),
 • rozbudowaną scenę otrucia z macochą i zatrutymi jabłkami,
 • przebudzenie Śnieżki,
 • romantyczne zaręczyny na zamku,
 • do tego wejście z chodnika w kierunku kas jest przez symboliczne czerwone jabłko!

Ponadto pomiędzy scenkami jest wiele photopointów, gdzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście jest jak rok temu duża, multimedialna choinka, na której odbywają się pokazy. Spacerując, można zobaczyć także kolorową łąkę świateł, ogród zimowy, labirynt, tunel multi-świateł, świetlne pnącza – gdzie są pokazy czasowe oraz pokazy laserowe, na które chyba najbardziej czekałyśmy. Te w zeszłym roku były super. W tym, ku wielkiemu zdziwieniu, pokaz jest bardzo krótki i mamy wrażenie, że nie tak imponujący jak rok temu. A to, czego nam brakowało najbardziej to muzyka! W zeszłym roku tworzyła tu klimat bajki, która była motywem przewodnim. W tym roku nie ma muzyki w tle, a przy pokazach multimedialnych jest ona nowoczesna.

Niespodzianka, czyli gra terenowa z pytaniami

Super pomysł, w szczególności dla dzieci. Przy wejściu można wziąć mapkę z grą, w której zdrapujemy poprawne odpowiedzi. Pytania są na wielkich tablicach rozmieszczonych w całym ogrodzie. Dodamy, że są one łatwe, idealne dla dzieci, nawet bardzo małych. Do tego fajny pomysł zdrapywania poprawnych odpowiedzi i niespodzianka na koniec. Nie będziemy zdradzać, co, ale to mały drobiazg i dziecko na pewno ucieszy. 😉 Warto się pobawić.

Wystawa Królewna Śnieżka i lepsza organizacja

Tak, widzimy sporo plusów organizacyjnych!

 • Po pierwsze system kupowania biletów online. Można wybrać godzinę.
 • Pomiędzy figurami ułożono kładki, aby nie brodzić w błocie – rok temu wróciliśmy z bardzo brudnymi butami.
 • Gra terenowa z poziomem trudności idealnym dla dzieci.
 • Mała gastronomia – można kupić coś ciepłego do picia i jedzenia.
 • To nie wiemy, czy plus, czy raczej minus, ale stoisko z gadżetami świetlnymi.

➡️ Oczywiście spacerując tu alejkami, trzeba bardzo uważać, gdyż tylko miejsca figur świetlnych, pokazów multimedialnych są oświetlone. Poza tymi miejscami jest ciemno. Ma to oczywiście swój urok w tym miejscu! Ale z małymi szkrabami pod nogami trzeba mieć oczy do okoła głowy, szczególnie w weekend, gdy liczba odwiedzających jest duża.

➡️ Figur nie można dotykać, co znowu jest kolejnym problemem przy małych, ruchliwych dzieciakach, które w momencie mogą przeskoczyć pod linkami i wskoczyć na sarenkę. Bardzo trzeba w tym miejscu pilnować małych, ciekawskich brzdąców! I uprzedzając, są oczywiście miejsca, gdzie dzieci mogą podejść i zobaczyć więcej. Zresztą każda z atrakcji jest wyeksponowana tak, że z miejsca, które jest odgrodzone, bardzo dobrze widać wszytko.

➡️ Na terenie ogrodu dostępne są toalety, tuż obok kas.

Ogród Świateł Królewna Śnieżka – cennik:

Od pon do czw:

 • BILET NORMALNY (bilet dla osób powyżej 18 roku życia) – 28 zł
 • ULGOWY (dzieci powyżej 3 roku życia – powyżej 36 miesiąca życia, uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie) – 23 zł
 • RODZINNY (podana cena jest ceną za osobę, trzeba kupić przynajmniej 3 bilety, maksymalnie można kupić 6 biletów, w tym: co najmniej jedna osoba dorosła lub maksymalnie 2 osoby dorosłe i przynajmniej jedno dziecko między 3 a 18 rokiem życia) – 23 zł/osoba.
 • DZIECIĘCY (dla dzieci poniżej 3 roku życia tj. do 36 miesiąca życia) – 1 zł

Od pt do nd oraz w święta:

 • Bilet NORMALNY – 33 zł
 • ULGOWY – 28 zł
 • RODZINNY 27 zł/osoba
 • DZIECIĘCY – 1 zł

Bilety można kupić online! Wtedy nabywamy bilet na konkretny dzień i godzinę, tutaj link: https://bilety.ogrodswiatel.pl lub w kasach biletowych przy wejściu. Niezależnie na którą godzinę macie bilet na wystawie możecie przebywać aż do zamknięcia!

Gdzie jest wystawa, jak dojechać, gdzie zaparkować?

➡️ Wystawa Ogród Świateł – Królewna Śnieżka znajduje się na terenie Ogrodu Doświadczeń przy al. Pokoju 68.

🅿️ Parking – Ogród Doświadczeń nie ma własnego parkingu – parkować można pod centrum handlowym M1 (nawet w niedziele niehandlowe). Z parkingu widać wystawę i wystarczy przejść na drugą stronę ulicy.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: przystanek tramwajowy M1 Aleja Pokoju.

✅ Aktualne informacje o wystawie polecamy śledzić na ich fanpag’u na fb – link TUTAJ.

Godziny otwarcia – Ogród Świateł – Królewna Śnieżka:

 • 5 listopada 2021 – 31 stycznia 2022: 16:00 – 21:00
 • 1 – 27 lutego 2022: 17:00 – 21:00

👉 Ostatnie wejście jest na godzinę przed zamknięciem, ale polecamy przybyć wcześniej, gdyż nam zeszło prawie ok. 2 godziny, bo wiele rzeczy musieliśmy zobaczyć po dwa, a nawet trzy razy. 😉

👉 Oczywiście polecamy wyjścia w tygodniu, gdyż weekendami jest naprawdę bardzo wiele osób odwiedzających wystawę.

❤️ Jeśli będziecie mieć niedosyt i chęć na więcej, to podobne wystawy są w Chorzowie: Ogród Świateł – Lampa Aladyna – Chorzów lub w Warszawie: Ogród Świateł – Piotruś Pan – Warszawa Powsin.

Przygotujcie się zatem na długi spacer! Jak widać, atrakcji tutaj nie brakuje. Miejsce jest absolutnie magiczne i jak z bajki. Dodatkowo jak spadnie śnieg, będzie z pewnością bardziej klimatyczne. Według nas można wybrać się tu z maluchem, starszym dzieckiem, jak i z babcią czy dziadkiem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ale warto zapytać, czy ktoś wybrać się chce. Np. nasi chłopcy uznali, że oni nie chcą i wolą bawić się lego, więc wybrałyśmy się same w dziewczęcym składzie. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *