Bawialnie

Smalandia – sala zabaw w Ikea Kraków

Smalandia, czyli darmowa sala zabaw w Ikea Kraków znowu otworzyła się dla dzieci i dla rodziców robiących zakupy! 🎉

Ależ się cieszymy, że to miejsce powróciło i że nasze dzieci już są na tyle duże, że możemy je tam zostawić na czas zakupów! Teraz wymiar spacerowania po ekspozycji sklepu Ikea nabiera nowego wymiaru! Ah kto był w Ikei z DZIEĆMI – ten zrozumie. 🤣 My bez dzieci, wszędzie biegających i chcących kupować kolejne gadżety do domu po prostu odpoczywamy!

Jak działa sala zabaw Smalandia w Ikea Kraków?

Smalandia w Ikea Kraków to darmowa sala zabaw dla dzieci od 3 roku życia. Dziecko może wejść na strefę zabaw na podstawie formularza zgłoszeniowego wypełnionego przez opiekuna dziecka. Przyjmowane są dzieci od 3 roku życia do 10 lat. Czas pobytu dziecka wynosi 60 minut. Maksymalna liczba dzieci na placu zabaw wynosi 28. Pod jednym opiekunem może znajdować się 7 dzieci lub 2 z niepełnosprawnościami.

Jak zostawić dziecko, jak wygląda procedura?

Aby dziecko móc zostawić na zabawie w Smalandii należy pobrać numerek oraz wypełnić formularz.

I UWAGA – aby zostawić dziecko w Smalandii, nie tylko wymagany jest wiek 3 lat. Niezbędne jest samodzielne korzystanie z toalety oraz komunikowanie się z opiekunem.

Każde dziecko wchodzące do Smalandii dostaje opaskę na rękę, znaczek z imieniem oraz numerem pudełka. Taką samą opaskę dostaje też opiekun.

Wejście do strefy zabawy jest tylko w skarpetkach.

Co znajduje się w Smalandii?

Opiszemy tutaj jedynie to, co widzieliśmy przez szybę (stąd też tak mało zdjęć) i co nasze dzieci zapamiętały, bowiem wejść rodzice tam nie mogą. Smalandia to jedna wielka przestrzeń, w której po boku sali znajduje się kącik z basenem z kulkami, miękką matą, bujakami i namiotami. Pośrodku sali mamy kącik do rysowania z kredkami i pisakami, a także dwie tablice kredowe. Na antresoli są poduchy, na których dzieciaki urządzają sobie seanse filmowe- bajkowe. Pod spodem znajduje się kuchnia z akcesoriami. W prawym rogu sali są drewniane zabawki dla dzieci – dla młodszych liczydła, przeplatanki, a dla starszych kolejki drewniane. W rogu sali umieszczone są także pudełka, do których każde dziecko wkłada na czas zabawy swoje buciki i inne rzeczy.

Godziny otwarcia Czarodziejskiego Lasu Smaland:

Poniedziałek- Piątek: 11:00 – 20:00
Sobota – Niedziela handlowa: 10:00 – 20:00

Gdzie znajduje się Smaland?

Niedaleko wejścia do Ikea, przy schodach.

To co, kto się cieszy z nami z nowo otwartej Smalandii w Ikea Kraków? Bo czyż to nie cudowna rzecz móc iść na zakupy bez małych brzdąców? Albo tak jak my na ikeowską kawkę z ciachem?

Ogólnie Ikea jest bardzo przyjazna dzieciom!

  • w restauracji na 1 piętrze znajduje się kącik do zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi mają mnóstwo zabawek, stolików, malowanek do dyspozycji
  • w restauracji dostępne są oczywiście krzesełka do karmienia w bardzo dużej ilości
  • obok kącika zabaw jest mikrofalówka oraz darmowe śliniaki dla dzieci
  • w restauracji można kupić słoiczek z jedzeniem dla niemowlaków (zarówno deserek jak i obiadek)
  • dostępne są pokoje dla rodziców z dzieckiem, z bardzo wygodnym fotelem do karmienia – korzystałysmy nie raz!
  • w toaletach są osobne kabiny dla dzieci i są dostępne tutaj dla maluszków nocniki
  • na parkingu są wyznaczone miejsca dla rodzin z dziećmi
  • na ekspozycji w dziale dziecięcym dzieci mają przygotowany kącik zabaw, gdzie mogą potestować zabawki!

Ale to chyba wszyscy wiedzą co nie?


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!