Inne polecane miejsca,  Na Spacer,  Place zabaw

Wieża widokowa w Łagiewnikach i ładne miejsce na spacer

Wieża widokowa w Łagiewnikach – czy wiedzieliście, że da się tu wjechać windą? Czy wpadlibyście na pomysł wycieczki tutaj z dziećmi? My nie! Ale byliśmy w okolicy w sklepie meblowym i coś nas podkusiło się przejechać do Łagiewnik. Zaskoczyliśmy się bardzo! Po pierwsze- darmowa wieża widokowa, na którą wjedziecie windą, po drugie- świetny teren po prostu na spacer. Spod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach można przespacerować się pod Sanktuarium św. Jana Pawła II. A tam i nawet plac zabaw znajdziecie!

Wieża widokowa w Łagiewnikach – informacje praktyczne

Po pierwsze z góry jest świetna panorama na Kraków, a przy ładnej pogodzie podobno zobaczyć można nawet i Tatry! Wieża widokowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ma wysokość 77 m – ok. 13 pięter. Aby wejść na taras widokowy na poziomie 41 m, należy pokonać ok. 300 schodów. Wstęp jest bezpłatny! Przy wejściu znajduje się puszka na ofiary na kościół. Także można coś wrzucić lub nie. Jest tu nawet terminal na ofiary kartą! Do tego w wieży jest dostępna winda. Także z dziećmi, wózkami da się łatwo dostać na górę bez żadnego wysiłku!

Na górze są dwa piętra, z których można podziwiać widoki. Na drugie piętro dostać się można tylko po schodach. Wielkie przeszklenia na wieży sprawiają niesamowity widok. Uważamy, że zdecydowanie warto się tu wybrać.

Wieża widokowa jest dostępna dla każdego. Czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:30 do 18:00, w niedzielę od 8:30 do 17:00.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II – super miejsce na spacer z dziećmi

Dlaczego? Bardzo duży zielony teren z daleka od ruchu samochodowego. Można łatwo tu dojechać. Pomiędzy świątyniami znajduje się nowy przystanek tramwajowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z windami (tramwaj zatrzymuje się w tunelu). Wybudowano tu drugi w Krakowie podziemny tunel tramwajowy. Przebiega tędy także ścieżka rowerowa. Jest szeroki chodnik do spacerowania, dużo nasadzeń- młodych drzewek. Jest to raczej miejsce na spacer w pochmurny dzień, bo tak to nie będzie tu za wiele cienia. A co więcej jest tam również plac zabaw!

Oprócz tego można wybrać się na wieżę widokową (płatną) oraz odwiedzić Muzeum Jana Pawła II (wstęp biletowany). My nie mieliśmy już czasu na te miejsca, weszliśmy tylko do środka świątyni. Wnętrze jest naprawdę imponujące!

Odległość pomiędzy świątyniami jest nieduża. Spacer nam tu zajął ok. 20 min w jedną stronę.

Plac zabaw dla dzieci pod Sanktuarium św. Jana Pawła II

Przy świątyni jest dla dzieci ogrodzony całkiem spory plac zabaw! Nie jest jakiś szałowy, ale wystarczający na kilka kwadransów zabawy w przerwie spaceru. Dzieci pobawią się na konstrukcji z mostkiem, zjeżdżalnią, ściankami wspinaczkowymi oraz mniejszej konstrukcji ze zjeżdżalni dla maluchów. Są huśtawki z zabezpieczeniami dla maluchów, typu bocianie gniazdo, karuzela, piaskownica, bujaczki. Całość fajnie wyłożona pod miejscami do zabawy miękką powierzchnią przypominającą trawę, a na reszcie terenu trawa.

Wieża widokowa Łagiewniki – jak tu dojechać, gdzie zaparkować?

➡️ Wieża widokowa w Łagiewnikach adres: ul. Siostry Faustyny 3. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Do wieży widokowej w Łagiewnikach można zaparkować na parkingu pod świątynią. Parking płatny „co łaska”. Lub jeśli nie ma miejsc (my akurat trafiliśmy tu na pielgrzymkę) to na okolicznych uliczkach i kawałek się przespacerować.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek tramwajowy: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (nowy odcinek podziemnego tramwaju na trasie Łagiewnickiej). Stąd 5 min spaceru do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Oba sanktuaria każdego roku są nawiedzane przez tysiące turystów, a my tu byliśmy pierwszy raz! A czy Wy byliście tu kiedyś tak po prostu na spacerze z dziećmi?


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!