Bawialnie

Jeszcze 2 minutki – bawialnia

Nowa bawialnia na mapie Krakowa, która otworzyła się nie dawno na Płaszowie. Jak wygląda, dla dzieci w jakim wieku jest dedykowana i czym się tutaj pobawią, ile kosztuje, jak trafić? Z tego wpisu dowiecie się tego wszystkiego. Ale zacznijmy od nazwy: Jeszcze 2 minutki. Kto z nas rodziców tego nie słyszał? I zdradzimy Wam już na początku, że tutaj to znowu usłyszycie, bo wyciągać dzieci ze strefy zabawy może być trudno.

Jak wygląda bawialnia Jeszcze 2 minutki

Przestrzeń bawialni Jeszcze 2 minutki urządzona jest w jasnych, pastelowo, drewnianych, miętowych kolorach. Jest tutaj przestronnie i schludnie. Nie biją tu po oczach krzykliwe kolorowy, dźwięki. Nie jest to klaustrofobiczna salka zabaw – powierzchnia zabawy to 70 m2, powierzchnia ze stolikami dla rodziców kolejne 70 m2. Miejsca jest naprawdę sporo, za co duży plus! Jest gdzie pobiegać, a nawet pojeździć na biegówce (mają tu nawet do zabawy biegóweczkę 12′ woom)!

W strefie zabawy jest miękka wykładzina, po której już nawet maluszki będą miały przyjemność raczkować, czy uczyć się chodzić. Bawialnia dedykowana jest dzieciom do lat 6. Jednak myślę, że maksymalnie 7-latki znajdują tu jeszcze dla siebie coś do zabawy. Choć wiadomo, dzieci w tym wieku już wolą zdecydowanie inne przestrzenie.

Mnie urzekła także muzyka puszczona w tle. Sama w domu jestem nałogowym słuchaczem radia i płyt. Tu puszczone były nie tylko przyjemne dla ucha spokojne, dziecięce piosenki. Bardzo mi się to podobało. Moje dziecko tak samo jak usłyszy coś rytmicznego to tańczy – tu wiele razy sobie tańczyła.

Czym pobawią się tutaj dzieci?

Ciężko byłoby wypisać wszystkie zabawki i elementy do zabawy. Jest ich naprawdę dużo i widać, że zostały przemyślane. Ogólnie dzieci pobawią się tu w mini drewnianym domu, gdzie znajdą do zabawy przedmioty codziennego użytku takie jak kuchnię, pralkę, deskę do prasowania wraz z suszarką na pranie, zestaw do sprzątania, mini biblioteczkę. W domu jest także taras, malutkie, urocze leżaczki.

Jest także mini drewniana konstrukcja ze zjeżdżalnią, kokony do huśtania. Dalej jest kulodrom zawieszony na ścianie, tablice manipulacyjne, lustra. Dostępnych jest sporo puzzli, gier, mniejszych zabawek takich jak parking, autka, przeplatanki, stolik ze zwierzątkami. Wszystko takie PRZEPIĘKNE, że aż samemu chce się bawić!

Strefa dla rodziców

Przemyślana, otwarta na strefę zabawy, od której oddzielona jest niskim płotkiem. Rodzice z każdego stolika bez problemu będą mogli obserwować dzieci podczas zabawy. Jest sporo stolików, pufy, są też kontakty, jakby ktoś potrzebował do podłączenia np. laptopa. Można się tu napić kawy i zjeść coś słodkiego, a także na słono (bajgle). Dla dzieci także dostępne są do kupienia przekąski (musy, owocki, soczki, zdrowe przekąski). Dla rodziców w tej strefie jest także mała biblioteczka z książkami, także w ramach relaksu można poczytać. A i jeszcze coś, co mnie zaskoczyło w naszych polskich realiach i przypomniało standardy europejskich miast – BEZPŁATNA woda do picia!

Udogodnienia

  • Na sali dostępne są krzesełka do karmienia dla maluchów.
  • Do bawialni wjedziecie bez problemu wózkiem – nie ma ani jednego schodka. W środku jest sporo miejsca na zostawienie wózka.
  • W toaletach dostępny jest przewijak z akcesoriami do zmiany pieluszki plus zapasowe pieluchy, nakładka na toaletę, podnóżek do toalety, nocnik (!). Tu doceniamy za jego obecność – to chyba jedno z pierwszych miejsc, gdzie pomyślano o nocniku.
  • Są niskie umywalki dla dzieci – nawet moja roczna Idlaka sama dosięgnęła i umyła rączki!
  • Sala jest ozonowana raz w tygodniu, na co dzień działa oczyszczasz powietrza.

Ceny:

  • 22 zł/1h od poniedziałku do piątku
  • 24 zł/1h w weekendy

Dla rodzeństwa jest 50% zniżki. Kolejna godzina zabawy 20% zniżki.

W ofercie jest także możliwość zorganizowana urodzin, a właścicielki planują organizowanie w najbliższym czasie warsztatów i zajęć.

Godziny otwarcia bawialni „Jeszcze 2 minutki”:

Codziennie 10:00 – 19:00.

Gdzie dokładnie znajduje się bawialnia „Jeszcze 2 minutki”, jak trafić, parking?

➡️ Adres: ul. Goszczyńskiego 3 (Płaszów). Dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇

🅿️ Przed lokalem wydzielone 3 miejsca dla klientów. Poza tym parkowanie na osiedlu.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Lipska.

Śmiało zatem możemy polecić Wam to miejsce. Widać, że w jego powstanie właścicielki włoży bardzo dużo pracy i zaangażowania. Mamy nadzieję, że zachowa poziom na długo i przetrwa ciężkie dla każdego biznesu czasy. Jeśli zatem jesteście rodzicami maluchów i chcecie, aby pobawiły się w bezpiecznej, edukacyjnej, ślicznej przestrzeni to tutaj.

Ps. W bawialni Jeszcze 2 minutki możecie kupić stacjonarnie naszą mapkę dla dzieci z naklejkami do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!