Bawialnie,  Inne polecane miejsca,  Kraków - Centrum Miasta dla dzieci,  Muzea przyjazne dzieciom

Wystawa LEGO z bawialnią Kraków „Świat w budowie”

Kto, będąc dzieckiem, a nawet kto, będąc dorosłym fanem LEGO, nie marzył o zbudowaniu własnego miasta, świata i posiadaniu osobnego pokoju na LEGO! My tak! Ba, nasi mężowie dalej o tym marzą! Kraków nareszcie doczekał się super miejsca z klockami LEGO, jest to wystawa „Świat w budowie” wraz z bawialnią, która otworzyła się przy ul. Floriańskiej. Gdy tam weszliśmy, to nie wiemy, kto był bardziej zafascynowany – dzieci czy dorośli mężczyźni po trzydziestce!

Wystawa „Świat w budowie”

Wow! Co to za miejsce! Nowa wystawa „Świat w budowie” nas dosłownie oczarowała! Zarówno dorosłych jak i dzieci. Dorosłych miłośników LEGO wystawa, a dzieci bawialnia! A to, co jest wyjątkowego w tej wystawie, to jest to, że stworzyło ją DZIECKO – Kuba! Tak, teraz jest to już 16-latek, ale przez wiele, wiele lat projektował i budował on ten swój świat! Teraz jego tata pokazuje światu – świat tworzony przez syna! To się nazywa pasja! Co więcej, ten świat dalej jest budowany! Oni nie zaprzestali tworzyć. Podobno chcą zabudować każdy centymetr kwadratowy lokalu w kamienicy przy ul. Floriańskiej 15/7.

Jak wygląda wystawa „Świat w budowie”?

To kilka zabudowanych dużych makiet o różnej tematyce oraz mniejsze gablotki, a nawet obrazy! Znajdziemy tu miasto Star Wars, Ninjago, świat Harrego Pottera, podwodną krainę, makietę z miastem, a nawet kącik świąteczny. Nie chcemy zdradzać i pokazywać wszystkiego, abyście mieli trochę elementu zaskoczenia. Wystawa nie jest duża, to kilka pomieszczeń plus sala zabaw. Jednak jest naprawdę wyjątkowa, bo tu nie ułożono tak po prostu zestawów zakupionych w sklepie, tylko są tu także autorskie budowle! I to budowane przez ucznia szkoły podstawowej! Oczywiście znajdziemy także zestawy produkowane seryjnie, ale i prawdziwe perełki, sprzed kilkudziesięciu lat.

My spędziliśmy tu ok. 2 godzin. Kilka razy odrywając się od zabawy, wracaliśmy do makiet podziwiać twórczość, kreatywność Kuby, który to zbudował. Bo jednak dla dzieci wystawa wystawą, ale możliwość budowania z LEGO wygrała!

Wystawa ma charakter stały, ale jej ekspozycja będzie podobno cały czas się rozwijać, gdyż codziennie Kuba buduje coś nowego! Dlatego można będzie się tu wybrać ponownie za jakiś czas, aby zobaczyć, co zostało zmienione, dobudowane i znów się pobawić, bo …

Przy wystawie stworzono pierwszą bawialnię LEGO dla dzieci w Krakowie!

Na sam koniec zwiedzania wystawy na dzieci, ale i dla dorosłych czeka nie lada niespodzianka, bo bawialnia wypełniona oczywiście czym? Klockami LEGO! Od LEGO duplo dla maluszków, po lego city! Raj, raj, raj dla naszych brzdąców! I gratulacje dla twórców tego miejsca za stworzenie tej przestrzeni do zabawy, układania, tworzenia! My byliśmy zachwyceni i bardzo ciężko było nam stąd wyjść! Rodzice mogli usiąść i odpocząć, a dzieci się pobawić. Co istotne, na zwiedzanie i zabawę nie ma limitu czasu, więc można tam nawet siedzieć do samego zamknięcia!

W bawialni do dyspozycji była masa klocków lego! Od DUPLO po Ninjago i LEGO friends! Nasze dziewczyny były bardzo ucieszone, że znalazły kącik różowych klocków. Za to chłopaki małe i duże, wręcz przepadli. Wielki kosz samych kół wprawił ich w zachwyt. Cóż dodać, no dla dzieci raj! Jak nasze brzdące tutaj weszły, to zapytały: „czy możemy tu zostać na zawsze”. 😂

Cały pokój narazie jak to mówi właściciel wymaga jeszcze „paru szlifów”, ale bardzo chcieli otworzyć przed majówką i im się to udało. Teraz czekają na małych i dużych fanów i ich sugestie, co zmienić i dodać!

Ceny

  • Bilet normalny (dla każdego) – 25 zł
  • Rodzinny dla rodziny powyżej 3 osób i posiadaczy KDR – 22 zł
  • Ulgowy (dla osób niepełnosprawnych) – 12,5 zł
  • Grupowy (powyżej 10 osób) – 20 zł

Bilety można kupić online – TUTAJ lub bezpośrednio na miejscu.

Nie ma limitu czasowego zwiedzania ani zabawy w bawialni.

Więcej o wystawie przeczytacie na stronie internetowej wystawy „Świat w budowie”

Godziny otwarcia:

Codziennie od 9 do 19.

Przydatne informacje:

  • Dostępna jest toaleta, nawet z elementami wystroju w LEGO
  • Wystawa jest na drugim piętrze bez windy – my mieliśmy wózek i go wnosiliśmy. Można nim wjechać na wystawę albo można zostawić na korytarzu przed wejściem
  • Przy wystawie ma działać także sklepik, gdzie będzie można kupić zestawy – narazie nie jest to możliwe

Gdzie znajduje się wystawa LEGO Kraków – „ Świat w budowie”

➡️ Adres: Floriańska 15/7, 31-019 Kraków – kamienica Pod Wiewiórką

🅿️ Wokół Plant, najbliższej okolice Starego Kleparza (jest to samo centrum miasta także jest tu wszędzie strefa płatnego parkowania)

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Teatr Słowackiego

Jeśli jesteście fanami LEGO, to jest to miejsce dla Was. Stworzone przez pasjonatów. Tu czuć i widać te lata pracy nad całością. Po wyjściu samemu zaczyna się knuć w głowie plan – my też takie coś zbudujemy! Po obejrzeniu wystawy dzieci po powrocie do domu nagle zniknęły w swoich klockach i tworzyły, tworzyły! Wystawa pobudza wyobraźnię, pokazuje, że jeśli czegoś się chce, to można osiągać wszystko! POLECAMY! To miejsce dla małych i dużych fanów LEGO!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!