Place zabaw

Nowy plac zabaw w Parku Bednarskiego

Mamy to! Park Bednarskiego został otwarty, nowy plac zabaw oddany do użytku dla najmłodszych mieszkańców! A nas najbardziej cieszy, że Kraków doczekał się placu zabaw na miarę dużego europejskiego miasta! Choć jeszcze to nie to, co jest w Miechowie, ale jest coraz lepiej! (tutaj link do placu zabaw jaki jest w Miechowie: https://www.krakow.z-dzieckiem.pl/2021/06/16/planetarny-plac-zabaw-w-parku-miejskim-w-miechowie/ )😉 Hallo Kraków, krakowskie brzdące dalej czekają na coś wow, na plac zabaw, na który będą przyjeżdżać nawet mieszkańcy Warszawy! Ale nie narzekamy, bo nowy plac zabaw w Parku Bednarskiego jest świetny, choć ta inwestycja kazała na siebie bardzo długo czekać! Jak wygląda nowy plac zabaw oraz odnowiony Park Bednarskiego o tym poniżej. 👇

Nowy plac zabaw w Parku Bednarskiego

Jak wcześniej napisałam, jest na miarę dużego miasta i naprawdę przemyślany! A dlaczego tak uważamy? Bo ma efekt wow, czyli wysoką konstrukcję z długimi zjeżdżalniami oraz pomyślano tu o różnych grupach wiekowych dzieci. Jest to plac zabaw, gdzie śmiało, można wybrać się zarówno ze starszakami jak i maluszkami i każdy będzie zadowolony. Plac zabaw podzielony został na dwie strefy. Jest duża konstrukcja ze zjeżdżalniami dla dzieci starszych oraz cześć z niską konstrukcją z domkami i szeroką zjeżdżalnią dla maluchów. Plac zabaw jako całość nie jest ogrodzony. Wygrodzone są tylko poszczególne części, ale nie są to ogrodzenia zamknięte, tylko stanowią je takie niskie plotki z pniaków.

Plac zabaw w Parku Bednarskiego jest wykonany z drewna. Prezentuje się naprawdę czadowo! Podłoże jest wysypane wyściółką z kory. Jest sporo ławeczek wokół miejsca do zabawy, czyli rodzice będą mieli gdzie usiąść i odpocząć. Dodatkowo obok placu zabaw jest piękna polana z ławeczkami, stolikami, leżakami – idealna na piknik, czy urządzenie plenerowych urodzin. Warto też to podkreślić, że plac zabaw jest bardzo zacieniony. Wybudowano go w zupełnie innym miejscu niż ten który istniał w Parku Bednarskiego wcześniej (był on na polanie bardzo nasłonecznionej). Tutaj ten będzie bardzo przyjemny latem! Będzie tu tak potrzebny cień! To według nas była bardzo dobra decyzja o zmianie miejsca zabaw dla dzieci w Parku Bednarskiego.

Czym pobawią się tu dzieci?

Do zabawy dzieci mają do tutaj:

 • Wysoką konstrukcję z dwoma długimi, zakręconymi, metalowymi zjeżdżalniami połączoną dwoma mostkami z dwoma domkami
 • Dwie mini karuzele
 • Huśtawkę typu bocianie gniazdo
 • Dwie pojedyńcze huśtawki (niestety nie ma tu takiej z zabezpieczeniami dla malucha)
 • Grające chodziki – to było bardzo fajne i pierwszy raz takie coś widziałam, jednak trzeba na to mocno skoczyć, aby usłyszeć dźwięk
 • Koguta Pana Twardowskiego, pod którego można się schować
 • Niską konstrukcję z domkami i szeroką zjeżdżalnią
 • Małe kurczaczki bujaczki
 • Pociąg z wagonikami
 • Tor do ćwiczenia równowagi z pniakami, kłodami
 • Dwa kucyki, jeden z dorożką
 • Ogrodzoną piaskownicę
 • Piszczałki
 • Pompkę wietrzną (tego urządzenia nie zrozumiałam, o co w tym chodziło i jak się można tym bawić)
 • Przekładanki z elementami nawiązującymi do legendy o Panu Twardowskim
 • Urządzenie, gdzie po kręceniu korbą można było oglądać prosty film rysunkowy
 • Trampoliny ziemne (po zejściu na polanę)

Ścieżka dydaktyczna – legenda Pana Twardowskiego

Plac zabaw jak widać, nawiązuje do legendy o Panu Twardowskim. Co więcej, zrobiono na placu zabaw ścieżkę dydaktyczną śladami właśnie tej legendy. Można na drodze spotkać m.in.: legendarne postacie, zabawkę przeplatankę także nawiązującą do legendy.

Piękny, odnowiony Park Bednarskiego i TOALETY

Teraz o tej porze roku wygląda cudownie! Gdy porównuję go sprzed remontu, to alejki są wyrównane, jest dużo ławek, oświetlenie. Nie umiem porównać ilości nasadzeń i nowych roślin, ale wydaje się, że jest tego sporo. I dodam też, że park nie stracił swojego uroku dzikiej oazy w środku Podgórza. Wiewiórki dalej tu mieszkają, ptaki ćwierkają i dzikie skałki nie zostały zabudowanie betonem. O park zadbano, a nas najbardziej cieszy, wiecie co? Toalety! Tak, takie oto zwykłe miejsce, ale jakże bardzo potrzebne w parkach, przy placach zabaw.

Toalety znajdują się w budynku z czerwonej cegły koło placu zabaw. W środku jest nawet pokój z przewijakiem i kanapą do karmienia! Jednak chyba jeszcze nie zostało to wykończone, bo przewijaka tam brakowało… ale za to kanapa była wygodna. Z toalety i pokoju dla dziecka skorzystałam teraz bezpłatnie, ale uwaga przy wejściu są zrobione bramki i raczej przypuszczam, że to będą płatne toalety.

Gdzie znajduje się nowy plac zabaw w Parku Bednarskiego? Jak dojechać?

➡️ Nowy plac zabaw znajduje się niedaleko wejścia do Parku Bednarskiego od ul. Parkowej.

🅿️ Parking – w strefie płatnego parkowania wzdłuż ul. Parkowej.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Korona.

Zapewne w tym sezonie będzie to jeden z najczęściej odwiedzanych parków w Krakowie, więc uważajcie na tłumy. Na koniec dodam, że plac zabaw jest genialny i cieszymy się, że Kraków myśli o rodzicach z dziećmi bardzo mocno. I nie chodzi o same atrakcje, ale także udogodnienia wokół takich inwestycji, jak chociażby tak ważne zaplecze sanitarne.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!