Inne formy spędzania czasu

Kino z dzieckiem, czyli Kino Pod Baranami!

Kino z dzieckiem? Tak to jest możliwe! Kino Pod Baranami oferuje seanse premierowych filmów na dużym ekranie specjalnie dla rodziców z małymi dziećmi w ramach cyklu „Baranki w pieluchach”. Co więcej, starsze dzieci można zabrać do kina na bajkę w ramach cyklu „Baranki Dzieciom”. Zobaczcie sami, jak w łatwy sposób, można sprawić rozrywkę sobie, jak i naszym pociechom.

Baranki w pieluchach

„Baranki w pieluchach” – taki tytuł nosi cotygodniowe wydarzenie, na które zaprasza Kino Pod Baranami w każdy czwartek o godzinie 11:00. Jednak po frekwencji na tych seansach, wnioskujemy, że mało kto wie, że w Krakowie (i to w samym centrum miasta) organizowane są specjalne seanse filmowe dla rodziców z dziećmi.

Czym to się różni od wizyty w multipleksie na zwykłym seansie? Ano wszystkim!

  • Po pierwsze film jest wyświetlany dużo ciszej.
  • Światło nie jest całkowicie zgaszone.
  • Dodatkowo na sali przed ekranem rozłożone są koce, poduszki oraz znajdziemy tam drobne zabawki.
  • Wystawiony jest również przewijak.

Tak, na sali jest przewijak 😁! W związku z tym nie trzeba więc przerywać sobie oglądania filmu, gdy istnieje potrzeba zmiany pieluszki. Co więcej, na sali światło nie jest całkowicie wyłączone. Jest ono tylko lekko przyciemnione, więc nie jest tam bardzo ciemno. Dzięki temu dzieci mogą spokojnie bawić się, spacerować pomiędzy fotelami, zaczepiać rówieśników, a rodzice oglądać film.

Ja, z moimi dziećmi, byłam już kilka razy w kinie (choć jeszcze nigdy z dwójką naraz). Oczywiście nie mówię, że zawsze oglądałam film w całości, ale zazwyczaj jednak moje dzieciaki, szczególnie jak były niemowlakami, to smacznie spały w wózkach podczas części seansu. Niewątpliwie, teraz kiedy, są troszkę starsze, jest ciut gorzej, ale zawsze znajdzie się kolega lub koleżanka na sali, z którymi można się pobawić na przykład w uciekanie pomiędzy fotelami.

Baranki Dzieciom, czyli bajki dla starszych dzieci

Baranki Dzieciom to cykl dedykowany starszym dzieciakom. Od dawna myślałam, żeby zabrać naszą córkę do kina na bajkę, lecz nie chciałam, żeby to było „głośne” kino i zbyt długa bajka. I tak odkryłam, że Kino Pod Baranami wyświetla również bajki dla dzieci. W ostatnią niedzielę wybrałyśmy się więc na bajkę pt. „Wędrówki Pyzy”. Tytuł może nie najnowszy, ale bardzo spodobał się naszej córce i jeszcze w domu obejrzeliśmy kilka odcinków na YT.

Bajki z cyklu ”Baranki Dzieciom” wyświetlane są w niedzielę o godzinie 11:00.

Niewątpliwie dla każdego dziecka pójście do „prawdziwego” kina to wielka przygoda. Sala kinowa wprawdzie nie jest duża, a i tak bardzo dobrze można poczuć kinowy klimat. Piękne czerwone kinowe fotele, duży ekran. Nie małym wydarzeniem jest zasiąść w takiej sali i obejrzeć nową bajkę. Kreskówki wyświetlane są przy zgaszonych światłach, ale na tyle ściszone, żeby dzieci, szczególne te mniejsze, się nie bały. Po naszej pierwszej wizycie polecam kupić bilet w pierwszym rzędzie, ponieważ z dalszych dzieci mogą nie widzieć dokładnie ekranu. Dzieciaki mogą usiąść wprawdzie na poduszkach, które są dla nich przygotowane, lecz nasza 3-latka i tak nawet na nich mało widziała.

Tematyczne warsztaty dla dzieci

Ponadto, po każdym seansie, prowadzone są zajęcia związane z tematem wyświetlanej bajki. Po seansie w niedziele uczestniczyłyśmy w warsztatach książkowych. Jagódka miała niepowtarzalną okazję stworzyć własną książkę o przygodach tytułowej bohaterki bajki – Pyzy. Dzieci dostały niezbędne materiały i mogły wykazać się twórczo.

To jest coś, czego szukałyśmy i zdecydowanie każdemu dziecku na pewno się spodoba taka forma spędzania czasu. Samo wyjście do kina było dla naszego przedszkolaka już dużym wydarzeniem. A i późniejsze warsztaty są bezsprzecznie godne polecenia, ponieważ rozwijają kreatywność naszych pociech.

Jednakże cykl Baranków Dzieciom organizowany jest okresowo i my załapałyśmy się na ostatnią bajkę z serii jesiennej. Następna edycja rozpoczyna się już niebawem, bo 17 listopada! Nie możemy się doczekać!

Gdzie jest Kino Pod Baranami?

Kino znajduje się w samym sercu Krakowa, czyli oczywiście na Rynku Głównym.


Dokładny adres: Rynek Główny 27, 31-008 Kraków. Wejście bramą obok Starbucks.


Sale kinowe znajdują się na piętrze, dlatego wózki jest najlepiej zostawić na parterze. O bezpieczeństwo dziecięcych pojazdów nie musimy się martwić, ponieważ przez cały czas są one pilnowane. Natomiast jeśli dziecko nam zasnęło w drodze do kina bądź, potrzebujemy wózek na sali u góry, zawsze jest przemiły Pan z obsługi, który wózki po prostu wnosi. Zdecydowanie należą się brawa dla tego dżentelmena, ponieważ dzielnie dźwiga nasze wózki z pociechami w jedną, jak i w drugą stronę 👏.

My uwielbiamy przy sprzyjającej pogodzie połączyć wypad do kina ze spacerem po pięknym krakowskim Rynku. Centrum miasta w godzinach porannych, tuż przed wycieczkowym tłumem jest po prostu cudowne. Cisza, spokój, magia, która się dzieje na Rynku i tylko towarzyszące nam gołębie.

Ceny biletów

Ceny seansów są dla mnie zaskoczeniem, ponieważ bilet na Baranki w pieluchach kosztował mnie 14 zł, a na Baranki Dzieciom wraz z warsztatami 11 zł od osoby! Porównując ceny z cenami w multipleksach, tu bez wątpienia ceny biletów zdecydowanie zachęcają do chodzenia do kina z dzieckiem! A dodatkowo kto odwiedzi kino 5 razy w ramach Baranków w pieluchach, dostanie bilet gratis! Nie bezpowodu mówi się, że Kino Pod Baranami jest nazywane najlepszym kinem w Europie!

Inne ciekawe i atrakcyjne wydarzenia oraz aktualny repertuar kina zachęcam śledzić na oficjalnej stronie Kina Pod Baranami, oraz ich fanpagu na facebooku.

Reasumując, Kino Pod Baranami to klimatyczne, niewielkie kino w urokliwych wnętrzach. Jest mała kawiarenka, a latem można korzystać z tarasu z leżakami. Ponadto kino wyświetla dobre filmy, a także organizuje tematyczne festiwale i przeglądy. Wszystko to bez popcornu, gazowanych napoi i reklam! Obsługa jest rewelacyjna, zawsze służąca radą i pomocą. Kino pod Baranami to niezaprzeczalnie czysta sztuka, po prostu inny wymiar kina! Niezmiernie się cieszę, że właśnie takie kino mogę pokazać dzieciom jako ich pierwsze spotkanie z dużym ekranem.


A po seansie może watro wybrać się na spacer?


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!