Place zabaw

Plac zabaw przy ul. Ślicznej – super dla maluszków

Gdzie jest jakiś fajny plac zabaw odpowiedni i super dla maluszków? Wiele osób zadaje nam to pytanie! Bo dużo miejsc do zabawy budowane jest głównie dla dzieci w wieku ok. 4+. Wielkie konstrukcje, często wysokie, przerażają rodziców roczniaków. Zwłaszcza jak mają jeszcze tylko jedno dziecko i nie muszą szukać rozrywki pod kątem różnego wieku dzieci. A my znamy jeden taki plac zabaw, może nie za duży, ale z naszymi dzieciaczkami, kiedy były maluszkami, uwielbiałyśmy tam chodzić. Jest to plac zabaw przy ul. Ślicznej – naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Dlaczego ten plac zabaw przy ul. Ślicznej jest taki fajny?

Jest kilka powodów. Dla nas dużym atutem były niskie i dostępne dla maluszków konstrukcje. Jest tu całkiem spora i bardzo fajna i niska konstrukcja do wchodzenia ze zjeżdżalnią. Dzieci znajdą tu m.in. tunel do przechodzenia, zegar ze wskazówkami, liczydło oraz grę – kółko i krzyżyk. Da się łatwo wbiec i zjechać po zjeżdżalni. Choć i tak, wejście po drabince do zjeżdżalni dla roczniaka jest tu za trudne.

Kolejnym fajnym elementem jest konstrukcja auta z kierownicą z pajączkiem z lin do wspinania oraz małą ścianką wspinaczkową. Dla maluchów są oczywiście bujaki, karuzela, trampolina, piaskownica oraz huśtawki.

 • Plac zabaw przy ul. Ślicznej
 • Plac zabaw przy ul. Ślicznej

A starsze dzieci będą się nudzić?

Uważamy, że nie! Na placu zabaw przy ul. Ślicznej jest duża konstrukcja wieżowa z lin do wspinaczki. Jest też druga ciut mniejsza konstrukcja ze ścianką wspinaczkową, linami i zjeżdżalnią.

 • Plac zabaw przy ul. Ślicznej
 • Plac zabaw przy ul. Ślicznej

Huśtawka dla niepełnosprawnych

Warto zauważyć, że na placu zabaw jest konstrukcja huśtawki przeznaczonej dla dzieci poruszających się na wózkach. Co więcej, cały plac zabaw wyłożony jest podłożem amortyzującym upadki, co ułatwia na pewno poruszanie się wózkami.

Wiklinowy tunel

Godnym faktu jest też wiklinowy tunel za ławeczkami do odpoczynku. Dzieciaki uwielbiają tu biegać dookoła. Super sprawą jest też to, że ustawiono wokół sporo ławeczek – szczególnie wokół piaskownicy oraz zielonej części placu zabaw. Całość jest oczywiście ogrodzona. Są tu również stojaki na rowery.

Gdzie znajduje się ten plac zabaw, parking?

➡️ Adres: ul. Śliczna, tuż obok piekarni Pablo przy ul. Meissnera. Dokładnie widok z placu zabaw jest na kościół MB Ostrobramskiej. Lokalizację zaznaczamy na mapie poniżej. 👇


➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy Meissnera, dojazd tramwajem – przystanek TAURON Arena Kraków Wieczysta – dojście w ok. 7 min.

🅿️ Parking – sporo ogólnodostępnych miejsc parkingowych na osiedlu tuż przy wejściu na plac zabaw jednak z abonamentem mieszkańca. Drugim parkingiem jest parking Kościoła, jednak nie wiemy czy jest on cały czas otwarty.

Czy warto się tu wybrać? My to miejsce uwielbiałyśmy, kiedy nasze starsze dzieciaki były maluszkami! Z jednej strony miałyśmy tu bardzo blisko, choć bliżej były np. place zabaw w nieopodal położonym Parku Lotników, to i tak chętnie tu wracałyśmy. Także, jeśli będziecie w okolicy warto zwrócić uwagę na ten plac zabaw i wybrać się tu, szczególnie z maluszkami.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Aneta

  Dobrze wiedzieć – nie miałam pojęcia, że jest tak blisko mnie. Dopiero przeprowadziłam się w kolejna część Krakowa – tak wędruje i zwiedzam! 🙂

  • Dominika

   Fajnie odkrywać Kraków właśnie szwendając się po okolicy. 🙂 Można trafić na fajne miejsca, nawet pomiędzy blokami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *