Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Planetarny plac zabaw w Parku Miejskim w Miechowie

Miechów – miasto, albo nawet miasteczko około godziny drogi od Krakowa. Dlaczego o nim piszemy? Ano dlatego, że w Miechowie znajduje się, dosłownie i w przenośni kosmiczny, planetarny plac zabaw!

Wybraliśmy się tutaj z polecenia jednej z Was i wielkie dzięki za cynk o tym miejscu! Trochę mieliśmy tu wprawdzie po drodze, ale Was mocno zachęcamy, bo zdecydowanie warto zrobić sobie tu małą wycieczkę! Wiecie co, naprawdę dawno nie widziałyśmy czegoś lepiej zrobionego dla dzieci. Serio, te place zabaw, śmiało mogłyby się znaleźć w jakimś europejskim dużym mieście, a nie w niewielkim parku miejskim w małopolskim miasteczku! Gratulacje miasto Miechów za taką inwestycję! Kraków zazdrości!

A jakie czekają nas jeszcze atrakcje w parku miejskim w Miechowie:

 • Planetarny plac zabaw z niesamowitymi zjeżdżalniami, konstrukcjami i skałami do wspinaczki
 • Kolejny plac zabaw dla mniejszych dzieci z wydzieloną strefą dla maluchów
 • Przepięknie odnowiona przestrzeń z mnóstwem poukrywanych atrakcji
 • Fontanny
 • Pięknie zagospodarowane alejki
 • Siłownia plenerowa
 • Ogród ZEN ze stawem
 • Kącik „muzyczny”
 • Mostek linowy nad rzeczką
 • Boiska, w tym korty tenisowe
 • Wypożyczalnia rowerków

Planetarny plac zabaw w Miechowie – robiący największe wrażenie

To niezaprzeczalnie główna i fantastyczna atrakcja w tym parku dla dzieci. Szczerze mówiąc, nawet na nas dorosłych zrobiła ogromne wrażenie! Nie widzieliśmy chyba nigdy placu zabaw zrobionego z takim rozmachem. Sami popatrzcie na tę konstrukcję ze zjeżdżalniami! Jest niesamowita! Po pierwsze ogromna, nie znaleźliśmy informacji o jej wysokości, ale uwierzcie nam – jest wysoka. Na każdy z poziomów prowadzą wygodne, szerokie, kręte schody. Nasz prawie 3 latek bez problemu sobie z nimi radził bez naszej pomocy. A rury! Sztos! Z największej i najbardziej stromej Jagoda twierdziła, że zjeżdża się jak torpeda!

Ale, ale, ta konstrukcja to nie wszystko, a dopiero początek na tym ogromnym placu zabaw. Bowiem wspomniana wysoka konstrukcja to słońce, czyli takie jakby centrum placu zabaw. Kolejne elementy zainstalowane w tym miejscu mają przemawiać do wyobraźni dzieci i nas już z samej nazwy. I tak do zabawy znajdziemy tu jeszcze: ziemię, czyli stalową kopułę, księżycową bazę rakietową, planetę obcych, międzyplanetarną stację kosmiczną oraz trzy różne mostki linowe, trampoliny w gruncie, zestaw gimnastyczny i tunele. Brzmi nieźle, co nie? A zapewniamy Was, że zabawy tu jest na pół dnia! Liny, skałki do wspinaczki, duża ilość zjeżdżalni, świetna konstrukcja rakiety, do której trzeba wdrapać się po różnej trudnościach linkach – wow, wow, wow! Tu trzeba po prostu przyjechać, żeby się przekonać!

Na podsumowanie opisu tego placu zabaw dodamy jeszcze, że jest tu dużo cienia, dającego przez duże i wysokie drzewa. Powierzchnia wyłożona jest miękkim materiałem amortyzującym upadki. Ale ten plac zabaw jest co warto zauważyć – nie ogrodzony, ale też przeznaczony raczej dla dzieci ok. 4+.

Dwa mniejsze place zabaw dla dzieci

Ciut wyżej, bliżej wejścia znajduje się drugi plac zabaw przeznaczony dla mniejszych dzieciaków. Jest on w całości ogrodzony, co ma wielki plus. Tu nie sposób jest opisać wszystkich atrakcji. Są tu konstrukcje do wspinania ze zjeżdżalniami, linkami, ściankami wspinaczkowymi oraz zestaw gimnastyczny z drążkami. Jest fajny głuchy telefon, do którego spokojnie 4-latki dosięgają! Są oczywiście huśtawki, w tym bocianie gniazdo oraz huśtawki wagowe. Ciekawą konstrukcją jest poligon oraz tunel. Można urządzić sobie przejście po tym torze przeszkód. Do tego jest kilka malutkich stolików z kolorowymi krzesełkami. Ale to nadal nie wszystko, bo są tu ciekawe kopuły, na które można się wdrapywać czy wbiegać z rozpędu. Ależ mieliśmy na tym zabawę.

Wewnątrz jest kolejny plac zabaw dla maluszków

Tak! Została tu wewnątrz wydzielona strefa do zabawy dla naprawdę malutkich dzieci – rocznych, dwuletnich. Extra sprawa! Można z takim maluchem spokojnie posiedzieć, bez obawy na rozpędzone kilkulatki. A co tu maluszki mają do dyspozycji? Są małe, urocze stoliczki, piaskownica, karuzela, bujaczek rakieta, oraz dwie, małe przystosowane wzrostowo dla dzieci konstrukcje do wchodzenia wraz z tunelem i malutką zjeżdżalnią. Druga konstrukcja to statek z wiaderkiem do piasku oraz sterem. Maluszki mają tu również dwie huśtawki – jedną normalną, drugą z zabezpieczeniami. Fantastyczne miejsce dla maluchów.

Na tych placach zabaw również jest dużo cienia, nawet byśmy nie wahały się użyć stwierdzenia, że cień jest przez cały dzień. Również powierzchnia wyłożona jest miękkim materiałem amortyzującym upadki.

Bezpłatne toalety, a nawet przewijak!

To jest tu niewątpliwie wielkim plusem! Są tu toalety i to w dodatku bezpłatne – choć to wiadomo może się zawsze zmienić. Na terenie każdego z placów zabaw było WC, więc też nie trzeba ich szukać nie wiadomo gdzie. Do tego na placu zabaw dla mniejszych dzieci również pomieszczenie z przewijakiem i umywalką. Wow, brawa za to, że tu ktoś pomyślał o tych przyziemnych, a jakże istotnych ludzkich sprawach. Co więcej, na terenie parku widzieliśmy jeszcze jedną toaletę – obok siłowni plenerowej.

Piękny park z licznymi atrakcjami

Z opisem skupiliśmy się oczywiście na placach zabaw, a sam park oferuje wiele innych atrakcji. Można tu wymienić extra pomysłowy most linowy nad niewielką rzeczką. Przejście dla dzieciaków było nie lada atrakcją.

Kolejną ciekawą rzeczą spotkaną w parku były konstrukcje z zawieszonymi metalowymi rurkami o różnych długościach i na różnych wysokościach. Wystarczyło znaleźć patyki i mieliśmy mały prywatny koncert.

W parku jest sporo szerokich alejek do spacerowania oraz ładnie prezentujące się pergole przy fontannach. Jest malownicza drewniana altana, ogród ZEN ze stawem. On nie zrobił akurat wrażenia na dzieciakach, a zapewniamy, jest naprawdę ładny. Może gdyby pływały tam jakieś kaczuszki, to zainteresowałby dzieciaki. 😂

Fontanny

Tryskające z ziemi fontanny zawsze robią wrażenie, szczególnie w gorący dzień. Nam trafiła się pogoda, na krótko przed deszczem, więc byliśmy już lekko morzy od deszczu, więc śmiało skusiliśmy się, więc na pobieganie wokół tryskającej wody. Dodamy tu jeszcze, że fontanny wieczorem są podświetlane! Musi to robić extra pokaz. Chyba kiedyś skusimy się na wieczorną wycieczkę, żeby to zobaczyć.

Boiska, korty, siłownia plenerowa, wypożyczalnia rowerków

Jakby było mało, na terenie parku są jeszcze korty tenisowe oraz boisko do koszykówki i piłki nożnej. Tutaj też można wypożyczyć rowerek. Za mostkiem znajduje się również siłownia plenerowa.

Jak trafić do Parku Miejskiego w Miechowie na planetarny plac zabaw, parking?

➡️ Park Miejski w Miechowie położony jest pomiędzy ulicami Konopnickiej a Racławicką.

🅿️ Parking bezpłatny znajduje się przy ul. Konopnickiej przy bramie wejściowej do parku. Lokalizację zamieszczamy na mapie poniżej. 👇


➡️ Dojazd z Krakowa – z trasy S7 skręcić w lewo w ul. Racławicką, następnie w Konopnickiej. Dojazd w ok. godzinę – ok. 45 km.

Ktoś czuje się zachęcony, żeby odwiedzić niepozorny Miechów? My do tej pory nie wychodzimy z podziwu tej inwestycji. Już mamy w planach, że w drodze powrotnej od dziadków to miejsce będzie zaliczane co najmniej raz w miesiącu!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Ann

  Dziś byliśmy w parku w Miechowie. Dowiedzieliśmy się o nim z Waszego wpisu. Dzieciaki bardzo pozytywnie zaskoczone. Nigdy nie widziały takiego placu zabaw. Dziękuję za ten wpis. Dzięki Wam mieliśmy super dzień 🙂

  • Dominika

   Cieszymy się bardzo, że zarówno Wam i dzieciom się podobało! I nieśmiało polecamy się śledzić nasze wycieczki, bo przed nami dużo do odkrycia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *