Inne polecane miejsca,  Wycieczki poza Kraków

Wystawa budowli LEGO w Gliwicach w CH Europa Centralna

Kto ma w domu małego albo już dużego fana LEGO to wystawa budowli LEGO w Gliwicach jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia. Wprawdzie nie jest to miejsce w Krakowie, nad czym bardzo ubolewamy, ale całkiem niedaleko i dlatego też o nim Wam tu wspominamy. My tu wprawdzie przyjechaliśmy w drodze powrotnej z Wrocławia, ale kiedyś urządziliśmy sobie fajną wycieczkę do Gliwic – więcej o tej wycieczce poczytacie TUTAJ. Spokojnie więc można te rzeczy połączyć i robi się extra całodniowa wycieczka pełna atrakcji dla dzieci.

Wystawa budowli LEGO

Naprawdę robi wrażenie. Szczególnie ogromny batman oraz jego ścigacz. Jest tu również zaprezentowana największa na świecie zbudowana z klocków LEGO katedra Notre Dame w Paryżu. Co więcej, budowla ta została wpisana do księgi rekordów Guinnessa! Na wystawie zobaczycie naprawdę piękne rzeczy zrobione z klocków. Nie sposób wymienić wszystkie. Nasze dzieci biegały od jednej do drugiej witryny z coraz to większą fascynacją. Były też zaprezentowane budowle, które się ruszały! Hitem była wioska św. Mikołaja, który na saniach rozwoził prezenty. Nam dorosłym bardzo spodobały się postacie zrobione z LEGO w tym m.in. Roberta Lewandowskiego, Elvisa Presleya, Krzysztofa Zalewskiego czy postaci z Harry’ego Pottera. Wow! Naprawdę przyglądać szczegółom można się tu bardzo długo, bo wszystko wygląda extra.

Strefa zabawy klockami LEGO

Na końcu wystawy znajduje się ogromna przestrzeń do zabawy klockami LEGO. Dla prawdziwego fana to raj – klockowy raj! Można się tu także pobawić LEGO duplo. W tej przestrzeni znajduje się kilka długich stołów ze stanowiskami do układania z pojemnikami pełnymi klocków. Co więcej, są rysunki z pomysłami, co można stworzyć. Naprawdę można tu przepaść w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nasze dzieci nie chciały stąd wyjść! Jedyne co ich przekonało to zakup nowego zestawu w sklepie przy wejściu, bo taki tu oczywiście działa.

My bawiliśmy się tu prawie 3 h i gdyby nie trochę drogi powrotu przed nami, pewnie byśmy zostali do zamknięcia, bo dzieci bawiły się tu pięknie. Układały mozaiki, pojazdy, bawiły się mega klockami budując domek. Tu da się tworzyć i tworzyć, ale właśnie takie jest LEGO i jego fenomen.

A nawet my rodzice tu się nie nudziliśmy, bo te klocki bardzo lubimy i również zaczęliśmy tworzyć.

Ciekawostki na temat LEGO

Z tej wystawy dowiemy się też kilku ciekawostek na temat lego i jego historii. Nasze odkrycie to to, że lego duplo jest kompatybilne ze standardowymi klockami! Odkrycie na miarę odkrycia Ameryki! A Wy wiedzieliście o tym?

Gdzie dokładnie jest wystawa klocków LEGO?

➡️ W Gliwicach w Centrum Handlowym Europa Centralna. Adres: Europa CentralnaPszczyńska 315, 44-100 Gliwice.

➡️ Dojazd z Krakowa w ok. 1,5 h.

W tym samym miejscu tj. CH Europa Centralna jest również Kolejkowo, które również polecamy.

Cennik:

  • pon – pt – 27 zł osoba
  • weekend i święta – 29 zł osoba

➡️ Tu odsyłamy tu do szczegółowego cennika na stronę internetową wystawy. Są dostępne bilety 2+2 oraz łączone na wystawę iluzji.

➡️ Dzieci, które zmieszczą się wzrostem pod żółty klocek przy kasie, wchodzą bezpłatnie. Nasz 3-latek jeszcze się o dziwo załapał!

Godziny otwarcia – wystawa LEGO w Gliwicach:

  • PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK: 12:00-19:00
  • PIĄTEK: 12:00-20:00
  • SOBOTA: 10:00-20:00
  • NIEDZIELE,  RÓWNIEŻ WSZYSTKIE NIEHANDLOWE: 10:00-19:00

Do kiedy?

Wystawa budowli LEGO w Gliwicach – planowana data zakończenia to 21 listopada 2021r. Ale Pani w kasie powiedziała, że wystawa prawdopodobnie zostanie przedłużona.

To był dobrze spędzony czas. Już dawno mieliśmy chęć tu przyjechać i żałuję, że dopiero teraz natrafiła się okazja, bo to super miejsce! Jeśli ktoś lubi LEGO, jak my to polecamy.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *