Inne polecane miejsca,  Wycieczki poza Kraków

Termy Bania z dzieckiem – świetna zabawa cały rok


Termy Bania to duży kompleks basenów w Białce Tatrzańskiej. Znajduje się tutaj strefa zabawy i relaksu, czyli coś dla starszych i młodszych fanów wodnych zabaw. Czy zatem Termy Bania z dzieckiem to dobry pomysł? My uważamy, że zdecydowanie TAK!

Baseny termalne z wnętrza ziemi

Otóż wszystkie baseny napełnione są wodą termalną o temp. 34- 38 C. Woda wykorzystywana w termach jest pozyskiwana z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72 C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, ale zachowując cenne mikroelementy.

Termy Bania – strefa zabawy

Nie ukrywamy, że tu spędziliśmy najwięcej czasu z dzieciakami. Znajdują się tu baseny z wodospadem, basen ze zjeżdżalnią i grotą wodną, basen ze sztuczną falą, który akurat był nieczynny, teemusiowy brodzik oraz wodny plac zabaw dla maluszków na piętrze. Oprócz tego były także dwa jaccuzi z wodą siarkową. Na zewnątrz znajduje się basen z dziką rzeką i grotą sztucznej fali. Przy basenach znajdował się także bar, ale jest on barem letnim. Zaraz obok mieściła się cała strefa letnia basenów zewnętrznych. Jest tam kompleks ze zjeżdżalniami oraz wielki brodzik z wodnym placem zabaw. Tu polecamy wybrać się latem!

Strefa relaksu

To osobna część składająca się z dwóch basenów wewnątrz i dwóch na zewnątrz. Na zewnątrz znajduje się także bar przy basenie, niecka wodna na 10 stopni C i niecka śniegowa. Obok znajdują się także sauna fińska i ziołowa. Wewnątrz jest jeszcze jacuzzi, a także restauracja i drink bar.

Strefa saunarium

Tu musimy powiedzieć, że bez dzieci nie udało nam się tam trafić, a z dziećmi nie było to realne. Ale jest tu sporo, bo oprócz sauny Ruska Bania i Stara Góralska są jeszcze grota kamienna solna, łaźnia parowa, grota solna, basen solankowy. Prowadzone są tutaj także rytuały saunowe – wyznaczone zgodnie z harmonogramem. Są one bezpłatne, w ramach biletu wstępu do saunarium.

Zabawa dla dzieci, czyli co?

Otóż mamy tutaj dwa brodziki jeden na parterze z trzema kolorowymi wiaderkami, które co chwilę wypuszczają wodę, grzybkiem oraz dwoma potworami z których wypływa woda.

Na piętrze kolejny basen, a w nim kolorowa zjeżdżalnia, grzybek, kamienie, z których wylatuje woda, oraz wąż.

Uważamy, że te strefy są super dla dzieci do 5 lat.

Jeśli chodzi o większe dzieciaki, to tu już byśmy celowali w wiry wodne, zjeżdżalnie. Jedną w środku – czerwoną oraz rurową i pontonową. Obie przetestowaliśmy i to nawet z dziećmi i są super!

Gastronomia na miejscu

Jeśli chodzi o jedzenie i picie to macie do dyspozycji jedynie bar z fast foodami oraz lodami, bar z drinkami wewnątrz i na zewnątrz. Raczej dla dzieci warto zabrać tu coś swojego do jedzenia i picia.

Czy w basenach Termy Bania jest zimno?

Oj nie! Jest tu bardzo cieplutko. Temperatura wody to około 34-36 stopni, więc jest wspaniała, nawet dla niemowlaków. Naszej najmłodszej 3,5 miesięcznej Idalce podobał się pierwszy raz na basenie i to bardzo! Także spokojnie z tak małymi niemowlakami polecamy się wybrać.

Termy Bania – cennik:

 • Bilety poranne: ok. 35-45 zł za 2,5 h
 • Bilety całodniowe: 59- 89 zł,
 • Rodzinne 2+1: 139-149 zł za 3,5 h.

Odsyłamy do cennika w Termach Bania, gdyż jest on obszerny – LINK TUTAJ.

A także warto tu szukać promocji, bo często się one pokazują!

Gdzie znajdują się Termy Bania, godz. otwarcia, gdzie zaparkować?

➡️ Adres: 34-405 Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 181.

➡️ Godziny otwarcia – 9:00 – 22:00.

🅿️ Parking – bardzo duży przy obiekcie.

Więcej informacji o Termach Bania znajdziecie na ich stronie internetowej.

Czy uważamy, że jest sens się tu wybrać tylko do samych term? Oczywiście, że tak! My bez dzieci często jeździliśmy w takie miejsca i szczerze powiedziawszy, nie wiemy czemu z dziećmi, dopiero teraz na to wpadliśmy! Zdecydowanie do poprawy! My byśmy tu przyjechali, nawet z Krakowa dla tej chwili rozrywki, wygrzania się, spróbowania czegoś nowego! Termy Bania z dzieckiem jak najbardziej zatem polecamy!


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Patka

  Cześć! Widzę,że mało osób było na basenach. zdradzisz kiedy tam byliście? Wybieramy się z córką w tygodniu ale obawiam się tłumów…

  • Dominika

   Byliśmy w tygodniu w poniedziałek i we wtorek. 🙂 Ale też był to listopad, więc to taki trochę miesiąc poza sezonem w górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *