Baseny,  Świętokrzyskie z dzieckiem,  Wycieczki poza Kraków

Baseny Tropikalne – Bińkowski Resort w Kielcach

W zaledwie 1,5 godzinki od Krakowa (niespełna 110 km) możecie znaleźć się w tropikach! Palmy, dużo roślin, ciepłe baseny, wodny plac zabaw dla dzieci, do tego trzy zjeżdżalnie! I tak, to wszystko tak niedaleko, bo w Kielcach w Bińkowski Resort znajdują się Baseny Tropikalne. Nas zachwyciły! Choć atrakcja ta nie należy do budżetowych przyjemności to i tak nie żałujemy, bo miejsce jest warte odwiedzenia. A z dziećmi to już w ogóle!

Baseny Tropikalne Bińkowski Resort – jak wyglądają?

Nie powiem, robi to wszystko ogromne wrażenie! Dzieciaki mają tu istny raj w płytkim basenie z różnymi zjeżdżalniami – dwoma zwykłymi, rurową zakręconą i szeroką. Do tego kurtyny wodne, pistolety z wodą, dwie malutkie zjeżdżalnie dla maluchów -słonik i rybka. Ponadto dwie niecki z jacuzzi. Z tego basenu nasze dzieci by mogły cały dzień nie wychodzić! Są także trzy rurowe, długie zjeżdżalnie, ale tylko tata z nich zjechał i nie zdecydował się zabrać na nie nasze brzdące. Muszą jeszcze ciut podrosnąć do nich, ale mówił, że są fajne.

Dla dzieci jest tu wodny plac zabaw z tryskającą cieplutką wodą ze zwierzątek, tęczy, mniejszych i większych rurek.

Wokół basenów znajduje się rwąca rzeka, ale dosyć spokojna. Z dziećmi nadaje się super do pływania na specjalnych pontonach. Niesamowity relax – położyć się tak, spojrzeć do góry i oglądać palmy, wolno płynąc rzeczką.

Basen główny jest cudowny. Tu była w ogóle dużo cieplejsza woda niż w baseniku dla dzieci. Znajdziecie tam wodny bar, w którym można kupić napoje. Dla dzieci wypicie tu soczku było nie lada przeżyciem – bo jak to tak pić coś w basenie? W tej niecce znajdują się też wnęki z jacuzzi, a wokół dużo roślinności.

Na antresoli, na którą prowadzą kręte schody, jest mnóstwo leżaków i wspaniały widok z góry na cały basen. Wygląda to obłędnie! Do tego jest tu tak zielono. Z tego co wiemy, z opowieści znajomych z Kielc, wieczorem jest tu również cudownie, bo wszystko jest pięknie oświetlone i klimat iście wakacyjny!

Tu można spędzić cały dzień! Są bary, można coś zjeść.

Naprawdę, nam czas zleciał tu bardzo szybko i następnym razem raczej zdecydujemy się na opcję biletu na cały dzień. Do tego w barze można zakupić napoje, przekąski, lody, a nawet dania obiadowe takie jak burgery, pizzę, nuggetsy z frytkami. Nie testowaliśmy ich jakości, ale wyglądały całkiem ok.

Baseny Tropikalne w Kielcach – ceny :

Poniedziałek – Czwartek (1,5 h, 3 h, cały dzień):

 • Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia – 49 zł, 65 zł, 99 zł
 • Dzieci do lat 16 – 39 zł, 49 zł, 79 zł
 • Dzieci do lat 3 – 1 zł

Piątek – Niedziela i święta (1,5 h, 3 h, cały dzień):

 • Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia – 59 zł, 75 zł, 119 zł
 • Dzieci do lat 16 – 49 zł, 59 zł, 89 zł
 • Dzieci do lat 3 – 1 zł

Bilety rodzinne – poniedziałek – czwartek (2 h, 3 h, cały dzień):

 • Rodzinny 2+1 – 115 zł, 150 zł, 210 zł
 • Rodzinny 2+2 – 140 zł, 180 zł, 270 zł
 • Kolejne dziecko – 25 zł, 30 zł, 45 zł

Bilety rodzinne – piątek – niedziela i święta (2 h, 3 h, cały dzień):

 • Rodzinny 2+1 – 145 zł, 180 zł, 280 zł
 • Rodzinny 2+2 – 190 zł, 220 zł, 340 zł
 • Kolejne dziecko – 30 zł, 35 zł, 55 zł

Kilka praktycznych wskazówek:

👉 Wejście na baseny znajduje się obok hotelu.

👉 Wchodzi się do budynku z poziomu zero, a do kas i przebieralni schodzi się do poziomu -1. Można zjechać windą (jest dostępna). Potem z przebieralni na poziom basenów znów wchodzi się na poziom 0. Z dziećmi na tych schodach trzeba uważać!

👉 Szafki zamykane są na zegarek magnetyczny. Ręczniki trzeba mieć własne lub można za opłatą wypożyczyć.

👉 W toaletach znajduje się przewijak.

Gdzie znajdują się Baseny Tropikalne, jak dojechać?

➡️ Adres: Kielce, ul. Wojciecha Szczepaniaka 42. Baseny są częścią hotelu Bińkowski Resort.

➡️ Z Krakowa dojazd w ok. 1,5 h (110 km).

🅿️ Parking własny przed hotelem.

Baseny Tropikalne w Kielcach to naprawdę bardzo fajne miejsce, i choć ceny nie są zbyt zachęcające do odwiedzin, to polecamy. Bo uważamy, że warto. Jeśli nie macie w planach wojaży w dalekie kraje, a chcecie trochę poczuć klimat wakacji, o każdej porze roku, to tutaj się to uda.

Ponadto w Kielcach można wspaniale spędzić z dziećmi czas! Więcej w naszej powiększającej się w atrakcje i miejsca, zakładce na blogu ŚWIĘTOKRZYSKIE Z DZIECKIEM.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!