Okolice Krakowa,  Restauracje przyjazne dzieciom

Karczma Jaksice – przy drodze nr 7 na Miechów

Przejeżdżaliśmy tędy milion razy, a byliśmy tam dopiero teraz pierwszy raz! I zaskoczyło nas to miejsce bardzo! O czym mowa? Karczma Jaksice przy dk nr 7 przed Miechowem, na trasie na Warszawę, Kielce. Duże porcje, smaczne jedzenie i przystępne ceny, tak byśmy w skrócie opisali to miejsce.

Co nas zaskoczyło i dlaczego o Karczmie Jaksice piszemy?

Po pierwsze szybkie znalezienie wolnego stolika dla aż 9 osób! Przyjechaliśmy tu po drodze do Krakowa wracając z Hotelu Merure Dosłońce w godzinach mocno obiadowych ok. 14. Do tego czas oczekiwania na potrawy, pomimo pełnej sali bardzo krótki. Dania przyszły w około 20 min. Obsługa extra! I te porcje – ogromne!!

Po trzecie na sali dostępne były krzesełka do karmienia, a w toalecie przewijak.

Menu dla dzieci osobnego nie ma. Jednak można znaleźć propozycje jak np. naleśniki, nuggetsy z kurczaka, pierogi. Ale uwaga porcje tych dań to są gigantyczne. My dzieliliśmy na dwoje, a można i nawet i spokojnie na 3 dzieci! Jest oczywiście w menu pyszny rosół i pomidorowa, czyli można powiedzieć, że właśnie menu dla dzieci stworzyliśmy. 😉

Ps. Nie mamy zbyt wielu zdjęć dań, wnętrza karczmy, bo nie sądziliśmy, że będziemy z tego miejsca tak zadowoleni, że je opiszemy na blogu.

Plac zabaw na zewnątrz dla dzieci

Może w zimie, niekoniecznie ten plac zabaw jest tutaj atutem, ale latem z pewnością jest oblegany, sądząc po ilości gości w niedzielne popołudnie. Choć naszym dzieciom zdecydowanie potrzeba trochę ruchu przed albo po jedzeniu. Jeśli chodzi o ten plac zabaw, to szału nie ma, ale są dinozaury! Choć już w trochę zniszczonym stanie. Poza tym są huśtawki, czyli to co my i dzieci kochamy, jest też drewniana konstrukcja z domkiem i mostkiem. Wystarczy na chwilę szaleństwa w trasie, żeby rozprostować nóżki.

Na trawce są także dwie krowy, jedna służy jako ławka oraz wspomniane już figury dinozaurów. Dla dzieci są super atrakcją. Nasze już nadawały im imiona i aranżowały sceny grozy!

Co może tu przeszkadzać to sąsiedztwo drogi krajowej 7. Jest od niej głośno. Do tego obok postawiono na czas budowy E7 betoniarnię i zapewne, gdy ona działa, dodatkowo jest nieprzyjemnie.

Gdzie dokładnie znajduje się Karczma Jaksice, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: Jaksice 85, 32-200 Jaksice. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 50.3231251,20.0348041.


🅿️ Duży parking przy karczmie.

➡️ Dojazd z Krakowa autem – ok. 40 min z centrum (trasą na Warszawę, Kielce)

Może nie jest to „instagramowa” restauracja z kącikiem zabaw w środku i extra placem zabaw, ale jedzenie było pyszne! Dodatkowo czas oczekiwania na jedzonko krótki, co przy dzieciach jest niezwykle ważne! Ponieważ wiemy, że wiele osób jeździ często tą trasą, to warto polecić to miejsce.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!