Restauracje przyjazne dzieciom

Grande Appetito – włoska restauracja z kącikiem zabaw

Włoską kuchnię kocha chyba każdy! Dzieci również! Grande Appetito to nasze ostatnie odkrycie jeśli chodzi o restaurację przyjazną dzieciom na mapie Krakowa! Wprawdzie byliśmy tu już kilka razy wcześniej i zawsze wszystko było przepyszne, ale brakowało tu jednego, a mianowicie czegoś dla dzieci! I w końcu powstał – wspaniały, duży kącik do zabaw! Bardzo się cieszymy z tego powodu! Rodziny z dziećmi z pewnością to docenią! A jak wygląda kącik dla dzieci, sama restauracja i co tu zjemy, przeczytacie poniżej.

Przepyszne włoskie jedzenie!

Zaczniemy od jedzenia! Bo tu w menu czekają na Was prawdziwie, włoskie dania! Nie zrobiłam zdjęcia menu, ale królują tu makarony, risotto, owoce morza, sałatki, typowe włoskie desery i oczywiście pizza prosto z opalanego drewnem pieca. Już wspominałam, że byliśmy tu kilka razy wcześniej i jedzenie jest prawdziwie włoskie i zawsze było bardzo dobre! Całe menu dostępne jest na stronie Grande Appetito. Oczywiście w menu znajdziemy propozycje dla dzieci. Krem z pomidorów, panierowany filet z kurczaka, spaghetti oraz pizza margherita. Same włoskie specjały, które dzieci kochają. Dodam tutaj tylko, że makaron był tak pyszny, że nasze dziewczyny się o niego aż przepychały!

Rodzinna restauracja, czyli jak wygląda restauracja Grande Appetito?

Wchodząc do Grande Appetito można poczuć się jak w prawdziwie włoskiej restauracji, gdzieś w środkowych Włoszech! Białe stoliki i krzesła, obrusy w kratkę, ogromna fototapeta klimatycznej, włoskiej uliczki! W tle włoska muzyka! Klimat niesamowity! Jeszcze, gdy do środka wpadają promienie słońca, można pomylić się i pomyśleć, że przenieśliśmy się 1500 km do pełnej słońca Italii!

Restauracja w środku nie jest bardzo duża. Posiada także pięknie zaaranżowaną altankę oraz ogródek. Nam się tu bardzo podobało! To bardzo rodzinna restauracja, a teraz gdy powstało miejsce do zabawy dla najmłodszych, bezapelacyjnie śmiało, można ją tak nazywać!

Jak wygląda kącik zabaw dla dzieci?

Powstał on w nowej sali na końcu lokalu. Jest on całkiem duży jak na wielkość całej restauracji. Dzieciaki do zabawy mają tutaj m.in.: drewnianą kuchnię z akcesoriami do gotowania, domek dla lalek, łóżeczko z lalką bobasem, cały regał mniejszych zabawek takich jak puzzle, układanki, parking, autka, książeczki. Do tego w pudłach poukrywane są klocki, drewniane tory z kolejką, warzywa i owoce do gotowania w kuchni! Oprócz zabawek dla najmłodszych Gości naszykowano stoliki z rozwijanymi rolkami papieru i kredkami. Nasze dzieci będąc tu naprawdę długo, nie zdołały nawet wszystkiego wyciągnąć! Ogólnie jest się tu czym bawić. Na ziemi jest miękki dywan. Kącik nie jest odgrodzony, jedynie z jednej strony ustawione są zielone rośliny w donicach. A co warto też zauważyć, kącik został urządzony przy dużym balkonowym oknie i wpada tu bardzo dużo światła dziennego! Kącik jest schludny, czysty i wszystkie zabawki były nowe! Mamy nadzieję, że długo posłuży małym Gościom Grande!

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

W sali rodzinnej jest toaleta, z której korzystać mogą wyłącznie rodzice z dziećmi. W tej toalecie znajdziecie przewijak, niezbędne akcesoria do zmiany pieluszki, nakładkę na toaletę, schodek do umywalki. Świetnym rozwiązaniem jest ta osobna toaleta przy sali rodzinnej, bo główna toaleta dla Gości restauracji znajduje się piętro niżej i prowadzą tam schody.

Do restauracji wjedziecie bez problemu wózkiem. Nie ma ani jednego schodka.

Oczywiście dla maluchów dostępne są krzesełka do karmienia.

Gdzie znajduje się restauracja Grande Appetito?

➡️ Adres: Kraków, ul. Emaus 28B (przy krakowskich Błoniach)

➡️ Parking – w strefie płatnego parkowania

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Przegon.

Czy polecamy? Bardzo, bardzo, bardzo! Domowo, przytulnie, czysto, przepysznie i przyjaźnie dla dzieci! Tu przy wpadających przez oko promieniach słońca i stole zastawionym włoskim jedzeniem poczuliśmy się trochę, jak na wakacjach we Włoszech!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!