Bawialnie

Leopark Serenada – trochę rozrywki dla dzieci

Aktualizacja na czerwiec 2022 – sala zabaw już nie istnieje.

Małpie gaje – ręka w górę, kto z Was dorosłych nie preferuje takich miejsc? Kiedyś to byłam ja! Bardzo długo wzbraniałam się przed wszelkimi kulkolandami, zjeżdżalniami, hałasem, trampolinami i wielkimi konstrukcjami, na których dziecko znika w 3 sekundy, a Ty rodzicu dopiero gramolisz się, żeby wejść na pierwszy poziom. Ale, ale, dzieci rosną, dzieci pragną rozrywki, dzieci mają niespożytkowaną energię i takie miejsca są dla nich po prostu czadowe! Nie da się ukryć, że to uwielbiają! Pewnie dlatego też, że takich rzeczy nie mają na co dzień w domu. Ostatnio po długiej przerwie na takie miejsca pojechaliśmy na chwilę szaleństwa do Leoparku Serenada. Bezsprzecznie był to dzień pełen zabawy!

Leopark Serenada – jak wygląda od środka

Ogólnie mówiąc, Leopark to głównie typowa konstrukcja typu małpi gaj do wspinaczki z licznymi przeszkodami w środku oraz wielkimi zjeżdżalniami. Już 2.5 latek spokojnie daje radę wszędzie się dostać. Czasami potrzebuje lekkiej pomocy, więc no cóż z takim brzdącem i Wy się możecie zabawić! Oczywiście rodzice mogą wchodzić razem z dzieciakami na konstrukcje. Ba, nawet można zjeżdżać z tej wielkiej zielonej zjeżdżalni! Warunkiem jest tylko posiadanie czystych skarpetek.

Co znajdziemy w środku Leoparku do zabawy:

 • wielką, długą, poczwórną zjeżdżalnię
 • zamkniętą rurę do zjeżdżania
 • kulki, które pod wpływem powietrza dostają się na górę, a potem można je uwolnić
 • wyrzutnie piłeczek
 • basenik z kolorowymi piłeczkami
 • duże piłki
 • dwie rury do przechodzenia
 • motorki uruchamiane na żetony – płatne dodatkowo
 • liczne przeszkody typu łapki, kolce itp.

Dodatkowo – trzy trampoliny

Z pewnością to miejsce także ucieszy dzieci. Są tu aż trzy trampoliny. Na każdej może dla bezpieczeństwa skakać po 2 dzieci. Niewątpliwie to kolejna rozrywka dla dzieci w tym miejscu.

Kilka zabawek dla małych dzieci i mała konstrukcja ze zjeżdżalniami

Ponieważ do leoparku przybywają też mniejsze dzieci dla nich zostały ustawione pomiędzy stolikami zabawki dla małych rączek typu układanki, przeplatanki. W Leoparku znajdziecie też stolik z przeplatanki kolorowych koralików. Jeśli ktoś się zmęczy skakaniem oraz zabawą to tu na pewno można przy tych zabawkach trochę odpocząć.

A dla maluszków, które zbyt boją się albo są za małe na wielkie konstrukcje do zabawy, jest fajna i całkiem spora mała konstrukcja z drabinkami.

Kilka stolików dla rodziców

Rodzice mają tu gdzie usiąść i sobie po odpoczywać, ale kawy czy deseru tu nie uraczymy. Z dostępnych napoi jedynie woda i soki.

Zamykane szafki na rzeczy

Super rozwiązanie! Przy wejściu do Leoparku dostajemy kluczyk do szafki, gdzie można schować rzeczy i wtedy wszyscy mogą oddać się tu zabawie.

Cennik Leoparku:

Poniżej zamieszczamy cennik sprzed wejścia. 👇

👉 Bilet całodzienny za 1 dziecko 28 zł. W weekendy drożej, bo 38 zł. Fajne jest to, że jest tu bilet całodzienny. Można wyjść i wejść ponownie w tym samym dniu. Według nas to super opcją.

👉 Istnieje możliwość zostawić dziecko pod opieką i to koszt dodatkowy 10 zł.

Z kartą dużej rodziny zniżka 30%! Ah jak my czekamy na tę magiczną kartę zniżkową! 😂

Godziny otwarcia Leopark Serenada:

 • 10:00 – 21:00 – od poniedziałku do soboty
 • 12:00-20:00 – niedziele niehandlowe

Gdzie jest Leopark? Jak dojechać, parking?

➡️ W centrum handlowym Serenada – na 2 piętrze, tuż obok filii urzędu miasta.

➡️ Adres centrum handlowego: Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41, 31-876 Kraków. Poniżej na mapie lokalizacja. 👇


🅿️ Jest tu ogromny parking podziemny i naziemny.

Fajnie tak czasami dać dzieciom się wyszaleć! Przy okazji zmęczone dzieci u nas równa się szybkie spanie, więc same plusy. Kiedyś na to tak nie patrzyłyśmy, ale teraz kiedy mamy coraz większe dzieciaki, to zaczynamy doceniać miejsca do takich szalonych zabaw i wybiegania! W Leoparku naprawdę świetnie się bawiliśmy.

Więcej o Leoparku oczywiście bezpośrednio na stronie lub FB.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Aneta

  Jeszcze nie byliśmy, ale dobrze wiedzieć o tym miejscu. Z pewności wybierzemy się w deszczowe dni, bo jak narazie korzystamy ze słoneczka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *